• Головна
  • У Чернівцях ВІЛ-інфікованих від гепатиту С лікуватимуть безкоштовно
10:31, 2 березня 2018 р.

У Чернівцях ВІЛ-інфікованих від гепатиту С лікуватимуть безкоштовно

У Чернівцях ВІЛ-інфікованих від гепатиту С лікуватимуть безкоштовно

ОКУ “Чернівецький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом” спільно з регіональним відділенням ВБО “Мережа людей, які живуть з ВІЛ” розпочали безкоштовне лікування вірусного гепатиту “С” I або IV генотипу у ВІЛ-інфікованих пацієнтів препаратом Harvoni (Харвоні).

– Практика безкоштовного лікування гепатиту “С” I або IV генотипу у ВІЛ-інфікованих проводиться у Чернівцях вперше. Препарат Harvoni отримали в якості гуманітарної допомоги в обсязі на 45 курсів, 15 з яких уже використано, – пояснює головний лікар Чернівецького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Володимир Мочульський.

– Гепатит С є важким захворюванням, яке призводить до незворотних змін у печінці, тобто, внаслідок нього може виникнути цироз, печінкова недостатність, рак, тому його лікування вкрай важливе, – каже голова правління регіонального відділення “Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Вадим Веліжанін. – Harvoni – це брендовий препарат для високоефективної антивірусної терапії гепатиту С. Щоправда, він дуже дорогий: вартість однієї схеми препарату може сягати близько 82 тис. євро.

Щоб отримати безкоштовне лікування, пацієнтам потрібно звернутися до лікаря-інфекціоніста та зробити скринінгове дослідження на наявність антитіл до вірусного гепатиту С.

#Чернівці #лікування #ВІЛ #гепатит
Оголошення
live comments feed...