• Головна
  • У Чернівцях хворих з інсультом забезпечують найнеобхіднішими медичними препаратами
15:03, 3 березня 2018 р.

У Чернівцях хворих з інсультом забезпечують найнеобхіднішими медичними препаратами

У Чернівцях хворих з інсультом забезпечують найнеобхіднішими медичними препаратами

Вартість перебування хворого з інсультом у відділенні інтенсивної терапії Чернівецької міської лікарні №3 обходиться в середньому в 1800-2000 грн. на добу. Коли з квітня минулого року тут відкрили міський інсультний центр, частину витрат взяло на себе місто.

-  У 2017 році на півроку з бюджету міста було виділено 1 млн. 200 тис. грн. на медикаментозне забезпечення пацієнтів. Це дало можливість упродовж перших трьох діб забезпечувати хворих найнеобхіднішими медичними препаратами, - розповів асс Віктор Проц, головний лікар КМУ «Міська клінічна лікарня №3» м. Чернівці. - На 2018 рік нам знову виділили кошти на медикаменти, при чому вже не на 3 доби, а на 12 днів! Загальна сума – 3,3 млн. грн. Також ми маємо можливість забезпечити пацієнтів, які знаходяться у відділенні інтенсивної терапії, виробами медичного призначення (памперсами, пеленками тощо). 

Одна з головних новацій, впроваджених у новоствореному центрі – проведення тромболізису. Це методика розчинення тромбу, що сприяє відновленню у хворого нормального кровотоку при інсульті і до 30% підвищує його шанси вижити й уникнути інвалідності.

- Пацієнт з ішемічним інсультом потребує введення 2-х флаконів препарату «Актелізе». Вартість 1 флакону – 12,5 тис. грн. Тобто ціна 1 тромболізису – 25 тис., - продовжує Віктор Проц. -  Звісно, далеко не кожен пацієнт може собі це дозволити. Аби рятувати хворих, з міського бюджету на 2018 рік виділили кошти на 20 тромболізисів. За попередніми підрахунками, цього має вистачити.

#Чернівці #медикаменти #хворі #інсульт
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...