• Головна
  • Новий навчальний рік на Буковині розпочнеться з глобального експерименту
20:05, 4 березня 2018 р.

Новий навчальний рік на Буковині розпочнеться з глобального експерименту

Новий навчальний рік на Буковині розпочнеться з глобального експерименту

У травні в усіх загальноосвітніх закладах на Буковині пролунає останній дзвоник. А опісля, уже наступного навчального року, розпочнеться масове впровадження засад нової української школи (НУШ). Найпершими відчують на собі нововведення першачки. Усі новоспечені школярики, яких приймуть навчальні заклади 2018 року, гризтимуть граніт науки 12 років.

– Новий навчальний рік розпочинається з нового глобального експерименту: стартує повноцінна так звана НУШ, нова українська школа, – розповідає начальник управління освіти і науки Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк. – На цьому етапі, ви знаєте, що тільки дві школи в місті пілотують принципи нової української школи: ЗОШ №27 і №28.

За словами чиновника, згідно з новим законом про освіту, змінюється статус закладів і тепер вони називатимуться інакше.

– Якщо заклад буде проводити навчання тільки на першому ступені (1-4 класи), то це буде проста початкова школа. Якщо буде долучатися другий ступінь навчання (5-9 класи), то це вже буде гімназія, – пояснює С. Мартинюк. – Заклад, який забезпечуватиме навчання і на 3 ступені (10-12 класи) з часом буде називатися ліцеєм. Загальноосвітніх шкіл фактично не буде.

До 1 класу змінили правила набору

– Відповідно до нового закону про освіту, внесено зміни до усталеного порядку, який практикували роками. Тож цьогоріч будуть дещо інші правила набору до 1 класу, – розповідає Погляду пан Сергій. – За кожним навчальним закладом буде закріплено його відповідна територія.

Якщо раніше у початкові школи, наприклад, при гімназіях, набирали у 1 клас за конкурсом, то цього року повинні взяти до першого класу всіх дітей, які проживають на визначеній для них території.

– У березні на засіданні виконкому управління освіти подасть проект затвердження переліку так званих прилеглих територій до кожного навчального закладу, – ділиться планами начальник управління освіти і науки міськради. – Тож всі навчальні заклади міста попереджено, що до 1 квітня ніякого офіційного запису в перші класи вони не здійснюють. Якщо хтось каже, що «ми вже набрали перші класи і до нас не звертайтеся», то це абсолютно не відповідає дійсності. Це якесь там або самоуправство, або передаються якісь неправильні чутки. Єдине, що могли б зробити – попереднє складання списків охочих відвідувати цей заклад, але при цьому нікому нічого не гарантується. Уже після затвердження мікрорайону кожен тато, мама, які бажають, щоб їхні діти навчалися в певному закладі, приходять до нього. Потім керівник закладу дивиться по мікрорайону: якщо місце проживання чи реєстрації дитини належить до цього закладу, її включають до списку. Що робити тим, хто проживає на Роші, а хоче навчатися в центрі? Це можливо за умов наявності вільних місць після набору у мікрорайоні та оголошеного конкурсу.

#Буковина #школа #експеримент
Оголошення
live comments feed...