• Головна
  • Чернівецькі перевізники отримали майже 48 мільйонів гривень з бюджету
16:02, 9 березня 2018 р.

Чернівецькі перевізники отримали майже 48 мільйонів гривень з бюджету

Чернівецькі перевізники отримали майже 48 мільйонів гривень з бюджету

Маршрутники отримали 16 мільйонів, а тролейбусне управління - понад 31,5 мільйона за перевезення пільговиків

Мало не щомісяця чуємо вимоги первізників підвищити тарифи на проїзд у громадському транспорті. І якщо комунальне тролейбусне підприємство не може говорити мовою ультиматумів, то приватні перевізники регулярно погрожують не вийти на маршрути.

З одного боку, постійно зростають витрати на закупівлі пально-мастильних матеріалів, дорожчають енергоносії, запчастини, відрахування до бюджетів тощо. Відповідно цілком логічно мала б зростати вартість проїзду.

Проте є дещо інший бік цієї медалі, доходи пересічних буковинців або не змінюються взагалі, або зростають на такий мізер, що ціни у магазинах з цього сміються. Тому навіть незначне подорожчання оплати за проїзд у транспорті часто є чималим тягарем на сімейний бюджет.

Щодо найбільш незахищених верств населення, то тут і говорити годі. Часто навіть нинішні тарифи для них непосильні. Тому з місцевого бюджету перевізники – різних форм власності – отримують компенсацію за перевезення пільгових категорій. Але чернівчани переважно не знають, що фактично з їхніх кишень перевізникам роздають мільйони гривень. Тому об’єктивно виникають сумніви, чи доцільно, принаймні у цей скрутний економічний період, підвищувати тарифи на проїзд.

Отже, як повідомив секретар Чернівецької міської ради Василь Продан, торік приватні перевізники (маршрутники) отримали 16 мільйонів гривень компенсації за перевезення пільгових категорій населення (загалом 17 маршрутів). Це також підтвердив голова Асоціації чернівецьких перевізників Микола Альбота. За його словами, відшкодування перевізникам торік відбулося у повному обсязі. Кожен, хто подав необхідні документи, отримав компенсацію. А нещодавно виконком ухвалив рішення щодо відшкодування за проїзд на 2018 рік.

За інформацією Чернівецького міського департаменту соціального захисту населення у місті наразі право на безкоштовний проїзд у міському транспорті мають приблизно 70 тисяч людей. Очевидно, що далеко не усі з них використовують це право з тих чи інших причин.

Від вересня по грудень 2016 року автоперевізникам «за пільговий проїзд окремих категорій громадян компенсовано 4,6 мільйона гривень». Торік, повідомила на інформаційний запит «Погляду» директор департаменту соціального захисту населення Людмила Березовська, на 17 автобусних маршрутах автоперевізниками перевезено 4516375 осіб, які мають право на пільговий проїзд, за що з місцевого бюджету компенсовано 16 мільйонів 39 тисяч гривень.

А тролейбусникам – КП «Чернівецьке тролейбусне управління» - перераховано компенсації за пільговий проїзд 31 мільйон 549 тисяч гривень. 2016-го вони не отримали за це жодної копійки з місцевого бюджету.

Виходить, що загалом торік з місцевого бюджету лише на компенсацію за проїзд було перераховано майже 48 мільйонів гривень.

Для порівняння, борги Чернівціводоканалу за спожиту електроенергію становлять понад 60 мільйонів (і людей постійно лякають відключенням водопостачання). А для придбання житла учасникам АТО (які потребують покращення житлових умов) щорічно виділятимуть по 20 мільйонів, пише Погляд

Сума компенсації перевізникам надзвичайно вагома для нашого невеликого міста з досить обмеженим бюджетом.

Але як же відбувається розрахунок компенсації перевізникам та яким чином можна підрахувати, яку кількість пільговиків перевіз той чи інший маршрут? Окрім того, пільгові категорії населення не сконцентровані в якомусь одному районі і мешкають по всьому місту. Відповідно хтось користується цими пільгами, а хтось про них лише чув. Але кошти виділяють нібито за перевезення усіх 70 тисяч пільговиків за рік.

У департаменті соцзахисту повідомили, що «порядком проведення компенсації за проїзд окремих категорій громадян автотранспортом, затвердженим Чернівецьким виконавчим комітетом від 31.01.2017р. № 43/2 передбачено механізм розрахунку компенсаційних виплат за пільговий проїзд. Тобто для розрахунку розміру компенсації по кожному окремому маршруту застосовується коефіцієнт співвідношення кількості перевезених пільгових пасажирів до платних пасажирів».

За нескладними підрахунками виходить, що з міського бюджету на перевезення 70 тисяч пільговиків перераховано майже 48 мільйонів гривень. Приблизно по 685 гривень (!) на людину на рік. В результаті маємо «середню температуру по лікарні».

Очевидно, що без монетизації цієї пільги місто і надалі з кишені чернівчан буде виплачувати компенсації. Бо реально підрахувати кількість перевезених пільговиків ніхто й не береться. Навіщо? І так грошенята капають!

Вирішити проблему може запровадження електронного квитка. Тоді модна говорити про реальну кількість перевезених пільговиків.

- Громадськість давно веде дискусію щодо обліку проїзду пільгової категорії пасажирів, контролю виконанням перевізниками кількості рейсів та впровадження електронного квитка, - повідомив у соціальній мережі заступник міського голови Володимир Середюк. - Підготовлені проекти рішень щодо визначення КП «Муніципальний інфоцентр» адміністратором системи моніторингу громадського транспорту та визначення засобу електронного платежу вже двічі не голосуються. І це при тому, що зауважень чи навіть питань щодо цих проектів рішень немає. Прикро, що доклавши стільки зусиль, щоб розпочати процес впровадження програми, мусиш декілька місяців чекати, поки назбирається потрібна кількість голосів.

До речі, коли наприкінці року, що минув, йшлося про закупівлю тролейбусів для ЧТУ, то вартість чотирьох становила в межах 30 мільйонів гривень. Це відповідає розміру компенсації, яку перерахували комунальному підприємству.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #перевізники #пільговики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...