• Головна
  • У ЧНУ дали офіційну відповідь щодо зникнення картин художниці Емми Андрієвської
12:15, 13 березня 2018 р.

У ЧНУ дали офіційну відповідь щодо зникнення картин художниці Емми Андрієвської

У ЧНУ дали офіційну відповідь щодо зникнення картин художниці Емми Андрієвської

Напередодні відома художниця Емма Андрієвська заявила журналістам про зникнення у Чернівцях майже сотні її творів.

Жінка стверджувала, що свої картини вона подарувала музею, і картини кудись зникли.

Згодом ректор Чернівецького національного університету Степан Мельничук дав офіційну відповідь на заяву художниці.

«Засвідчуючи свою глибоку повагу пані Андієвській, вважаємо за потрібне дати роз'яснення з цього приводу. 2007 року в культурно-мистецькому центрі «Вернісаж» м. Чернівців відбулася персональна виставка Емми Андієвської, організована Центром буковинознавства при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за підтримки Гете-Інституту в Україні. Пані Андієвська була запрошена на виставку, відвідала Чернівці й була гостею університету. У ході зустрічей з боку керівництва університету було висловлено думку про можливість створення постійної виставки творів Андієвської задля популяризації її творчості. На той момент велися переговори між університетом та Чернівецькою обласною державною адміністрацією про передачу в користування університетом приміщення Чернівецького музею буковинської діаспори, який мав стати основою музею сучасного мистецтва. Однак такого рішення до сьогодні не було прийнято.

Частина подарованих мисткинею картин була урамлена й засклена за кошти університету. 2009 року ці картини ще раз експонувалися в культурно-мистецькому центрі «Вернісаж». З огляду на неможливість створення перманентної виставки було прийнято рішення надати готові картини у тимчасове користування кафедрам та іншим підрозділам університету. У такий спосіб ми вирішили сприяти популяризації художнього мистецтва такої непересічної творчої особистості, якою є Емма Андієвська, серед професорсько-викладацького складу, студентства та адміністрації.

Решта картин, що є без рамок і скла, депозитовані у фонді університету.

Запевняємо авторку, що всі подаровані нею картини наявні у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, і немає жодних підстав припускати, що вони втрачені. Університет висловлює свою готовність якнайактивніше долучитися до формування музею сучасного мистецтва, якого надзвичайно потребують Чернівці, надаючи колекцію картин пані Андієвської у постійне використання», - йдеться в офіційній відповіді прес-служби ЧНУ.

#картини #художниця #ректор #ЧНУ
Оголошення
live comments feed...