• Головна
  • Найбільше буковинські споживачі у 2017-му році скаржилися на придбану неякісну побутову техніку, взуття та телефони
17:30, 13 березня 2018 р.
Надійне джерело

Найбільше буковинські споживачі у 2017-му році скаржилися на придбану неякісну побутову техніку, взуття та телефони

Найбільше буковинські споживачі у 2017-му році скаржилися на придбану неякісну побутову техніку, взуття та телефони

Протягом 2017 року відділом контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг здійснено 68 перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів (54 планових та 14 позапланових), з яких у 54 виявлено порушення.

За звітній період з питань захисту прав споживачів до Управління надійшло 766 заяв, скарг, пропозицій з питань захисту прав споживачів. Із них: 48 – письмових звернень, на особистому прийомі – 681, з урядової «гарячої» лінії – 27. Розглянутих – 700, що становить 92,7%.

Основна частина скарг споживачів стосувалась якості товарів іноземного виробництва, товарів складно-побутової техніки, взуття, телефонів, неякісного надання побутових та житлово-комунальних послуг, придбання товарів в інтернет-магазинах, порушень умов договору, неналежного рівня обслуговування, відмови у проведенні гарантійних ремонтів тощо.

Під час проведення перевірок досліджено продукції (товарів, робіт та послуг) на суму 3522,6 тис.грн.

Упереджено придбання і використання споживачами неякісних непродовольчих товарів на суму 1167,9 тис. грн.

Усі звернення, які надійшли до Управління, розглянуті в межах чинного законодавства та про результати їх розгляду повідомлено заявників. Опрацювання та розгляд звернень здійснювались своєчасно, без порушень.

Управління захисту споживачів наділене також повноваженнями у сфері ринкового нагляду , який є досить ефективним і досить потужним напрямком.

Він дозволяє захистити споживача ще до порушення його прав, оскільки в його основу закладено принцип спостереження за ринком та аналіз звернень громадян. Це дає можливість оцінювати ризики, які існують та, у разі виявлення небезпечної продукції вилучити її з обігу, тим самим захищаючи нашого споживача.

Протягом зазначеного періоду з питань дотримання законодавства про державний ринковий нагляд спеціалістами Управління проведено 40 планових та 13 позапланових перевірок характеристик продукції, в ході яких виявлено 148 порушень встановлених вимог технічних регламентів.

consumer-cv.gov.ua

#споживачі #скарги #товари
Оголошення
live comments feed...