• Головна
  • В Україні найчастіше підробляють саме найвищий номінал – 500 гривень
13:31, 16 березня 2018 р.

В Україні найчастіше підробляють саме найвищий номінал – 500 гривень

В Україні найчастіше підробляють саме найвищий номінал – 500 гривень

Купюри номіналом 500 гривень виготовляють на копіювальній або комп'ютерній техніці, зокрема на струменевих чи лазерних принтерах

Відколи у світі почалися розрахунки між людьми за допомогою грошових знаків (неважливо, це золоті, паперові чи металічні гроші), їх активно стали підробляти. Навіть незважаючи на те, що у деяких державах передбачено навіть найвищу міру покарання.

Сьогодні в Україні звичайний українець може стати жертвою фальшивомонетників. І найчастіше підробляють саме найвищий номінал – 500 гривень, пише Погляд

За інформацією Національного банку України (НБУ), з-поміж усіх вилучених фальшивок 61% становлять саме купюри 500 гривень, зразка 2006 року.

Звісно, загалом фальшивих грошей небагато - 0,00036% загальної кількості готівки, що перебуває в грошовому обігу.

- На один мільйон справжніх банкнот гривні припадало приблизно 3,6 одиниці підробок. Для порівняння, у країнах Євросоюзу, за підсумками 2017 року, цей показник становив приблизно 33 одиниці підроблених банкнот євро, - йдеться в офіційному повідомленні НБУ.

Щоправда, не варто сподіватися, що уникаючи 500-гривневих банкнот, можна убезпечити себе від підробок. Адже підробляють навіть одногривневі банкноти.

Наприклад, фальшивок номіналом 100 гривень у загальному обсязі підроблених грошей є 17%, 50 гривень – 13, 200 гривень – 7%.

А частка інших вилучених з обігу фальшивих банкнот номіналами 1, 2, 5, 10 і 20 гривень становила 2%.

Якщо більшість вилучених фальшивих банкнот (81%) виготовляли з використанням копіювальної або комп'ютерної техніки, зокрема струменевих і лазерних принтерів, то решта 19% фальшивок надруковано поліграфічним способом.

За даними НБУ, найчастіше виявлені підроблені банкноти збували через каси закладів швидкого харчування, супермаркетів і метрополітену.

2017 року також були випадки потрапляння підробок у каси банків через програмно-технічні комплекси самообслуговування і банкомати з функцією прийому готівки.

Нацбанк також наводить дані про наявність в обігу фальшивої іноземної валюти. Чимало вилучених з обігу підроблених банкнот становили долари США - 78%, євро - 16% і російські рублі - 6%.

Найчастіше підробляли іноземні банкноти номіналів: 100 доларів - 94%; 200, 100 і 50 євро - 40%, 21% і 29% відповідно, а також 5000 і 1000 російських рублів - 71% і 21%.

Щодо нашої області, то за інформацією управління захисту економіки в Чернівецькій області департаменту захисту економіки Національної поліції України, цьогоріч вони не виявляли в обігу фальшивих грошей.

Хоча насправді в обігу і в нашому краї часом трапляються фальшиві гроші. Можливо, люди не часто звертаються, коли виявляють ці підробки, а намагаються їх самостійно «збути», аби не втрачати кревно зароблених грошей.

#Україна #Буковина #підробка
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...