• Головна
  • Чернічанам нагадують про необхідність підписання декларації з лікарями
09:31, 21 березня 2018 р.

Чернічанам нагадують про необхідність підписання декларації з лікарями

Чернічанам нагадують про необхідність підписання декларації з лікарями

У квітні стартує приписна кампанія до лікаря первинної допомоги: кожен мешканець міста зможе підписати декларацію з сімейним лікарем, педіатром, терапевтом у будь-якому медичному закладі, де надається первинна медична допомога . 

На території м.Чернівців  вищезазначені спеціалісти працюють в КМУ «Міська поліклініка № 1», КМУ «Міська поліклініка № 2», КМУ «Міська поліклініка № 3» , КМУ «Міська поліклініка № 5», КМУ ЦПМСД «Роша», КМУ ЦПМСД «Садгора» та КМУ «Міська дитяча поліклініка».

Станом на 01.01.2018 року всі заклади первинної мережі м. Чернівців зареєстровані  в єдиній електронній системі обміну медичною інформацією. Відповідно до наказу МОЗ України від 07.09.2017 №1016 “Про тестування компонентів електронної системи обміну медичною інформацією, необхідних для запуску нової моделі фінансування на первинному рівні надання медичної допомоги”, лікувальні заклади первинної ланки міста зареєстровані в системі e-Health МОЗ України.

У жовтні 2017 року на базі міської дитячої лікарні за ініціативою управління охорони здоров’я проведений семінар для лікарів первинної ланки: дільничних педіатрів, дільничних терапевтів, лікарів загальної практики – сімейної медицини лікувальних закладів міста щодо роботи з офіційним ресурсом eHealth. Станом на 01.03.2018 року зареєстровано в єдиній системі 182 лікаря первинної ланки м. Чернівців.

У листопаді 2017 року  головні лікарі первинної ланки міста Чернівців брали участь у навчальному семінарі щодо впровадження системи eHealth в Івано-Франківську. За кошти соціально-економічного розвитку окремих територій для лікувальних закладів первинної мережі придбані комп’ютери (158 одиниць) на суму 1 млн 746 тис грн.

З вересня 2017 року в поліклінічних закладах відбуваються зустрічі з населенням, на яких проводиться роз’яснювальна робота щодо обрання лікаря та укладання з ним декларації.   

Для того, аби  укласти декларацію з лікарем мешканцям  необхідно насамперед визначитись з лікарем. Необов’язково укладати декларацію згідно прописки, городяни можуть обрати лікаря в будь-якій поліклініці і за власним бажанням.

Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали. Декларація підписується безстроково, тобто її не потрібно буде перепідписувати  щороку. З іншого боку, якщо мешканці вирішать підписати декларацію з іншим лікарем, це можна зробити у будь-який час. 

Документи, які знадобляться для підписання декларації з лікарем, паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж  декларацію  підписується  з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати Вашу дитину), то потрібно свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Основний спосіб заповнення декларації — електроний: лікар вносить  дані пацієнта в систему. Важливо, що декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде пацієнту  СМС-повідомленням. Якщо ж у людини  немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує  документи, щоб долучити їх до декларації. 

Потім лікар роздруковує декларацію, яка підписується у двох примірниках (один із них залишається у пацієнта), – і з цього моменту можна звертатись до лікаря у будь-який час.

В разі  відпустки або хвороби  лікаря обов’язково має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий лікар первинної медичної допомоги. Якщо  знадобиться допомога, а людина  знаходиться в іншому місті, треба звертатись до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

До обов’язків лікаря первинної ланки входить:

1.Безпосереднє надання первинної медичної допомоги пацієнтам.

2.Формування та контроль виконання плану обстежень та лікування, аналіз результатів досліджень, призначення медичних препаратів та інших лікувальних заходів.

3.Надання медичної допомоги пацієнтам у невідкладному стані.

4.Направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. 

5.Координація роботи з іншими ланками медичної допомоги. 

6.Ведення пацієнтів, що хворіють на соціально небезпечні інфекційні захворювання відповідно до законодавства.

7.Здійснення імунопрофілактики відповідно до чинного законодавства.

8.Консультування щодо здорового способу життя.

9.Проведення заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних захворювань.

10.Оцінка індивідуальних ризиків захворювань і консультування з питань профілактики. Розробка індивідуальних програм обстеження та спостереження за здоров’ям. 

11.Інформування пацієнта щодо національних скринінгових програм та виконання інших функцій відповідно до законодавства або до програми.

12.Динамічне спостереження за неускладненою вагітністю. 

13.Здійснення медичного догляду за здоровою дитиною. 

14.Ведення хворих із психічними розладами, зокрема, враховуючи рекомендації спеціаліста.

15.Надання паліативної допомоги, що охоплює:

  – оцінку ступеню болю;

  – призначення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; 

  – лікування больового синдрому; 

  – оформлення рецептів на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори відповідно до чинного законодавства. 

16.Координація та організація виконання лабораторних досліджень, проведення забору біологічного матеріалу.

17.Проведення лабораторних досліджень, у тому числі з використанням швидких тестів.

18.Призначення лікарських засобів з оформленням документів відповідно до законодавства. 

19.Підготовка медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію.

20. Оформлення довідок, форм, листків непрацездатності.

До обов’язків пацієнта входить:

1.Надання лікарю необхідної достовірної інформації 

2.Проходження профілактичних медичних оглядів.

3.Виконання медичних приписів лікаря.

4.Дотримання правил внутрішнього розпорядку.

#Чернівці #лікарі #деларація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...