Чернічанам нагадують про необхідність підписання декларації з лікарями

У квітні стартує приписна кампанія до лікаря первинної допомоги: кожен мешканець міста зможе підписати декларацію з сімейним лікарем, педіатром, терапевтом у будь-якому медичному закладі, де надається первинна медична допомога . 

На території м.Чернівців  вищезазначені спеціалісти працюють в КМУ «Міська поліклініка № 1», КМУ «Міська поліклініка № 2», КМУ «Міська поліклініка № 3» , КМУ «Міська поліклініка № 5», КМУ ЦПМСД «Роша», КМУ ЦПМСД «Садгора» та КМУ «Міська дитяча поліклініка».

Станом на 01.01.2018 року всі заклади первинної мережі м. Чернівців зареєстровані  в єдиній електронній системі обміну медичною інформацією. Відповідно до наказу МОЗ України від 07.09.2017 №1016 “Про тестування компонентів електронної системи обміну медичною інформацією, необхідних для запуску нової моделі фінансування на первинному рівні надання медичної допомоги”, лікувальні заклади первинної ланки міста зареєстровані в системі e-Health МОЗ України.

У жовтні 2017 року на базі міської дитячої лікарні за ініціативою управління охорони здоров’я проведений семінар для лікарів первинної ланки: дільничних педіатрів, дільничних терапевтів, лікарів загальної практики – сімейної медицини лікувальних закладів міста щодо роботи з офіційним ресурсом eHealth. Станом на 01.03.2018 року зареєстровано в єдиній системі 182 лікаря первинної ланки м. Чернівців.

У листопаді 2017 року  головні лікарі первинної ланки міста Чернівців брали участь у навчальному семінарі щодо впровадження системи eHealth в Івано-Франківську. За кошти соціально-економічного розвитку окремих територій для лікувальних закладів первинної мережі придбані комп’ютери (158 одиниць) на суму 1 млн 746 тис грн.

З вересня 2017 року в поліклінічних закладах відбуваються зустрічі з населенням, на яких проводиться роз’яснювальна робота щодо обрання лікаря та укладання з ним декларації.   

Для того, аби  укласти декларацію з лікарем мешканцям  необхідно насамперед визначитись з лікарем. Необов’язково укладати декларацію згідно прописки, городяни можуть обрати лікаря в будь-якій поліклініці і за власним бажанням.

Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали. Декларація підписується безстроково, тобто її не потрібно буде перепідписувати  щороку. З іншого боку, якщо мешканці вирішать підписати декларацію з іншим лікарем, це можна зробити у будь-який час. 

Документи, які знадобляться для підписання декларації з лікарем, паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж  декларацію  підписується  з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати Вашу дитину), то потрібно свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Основний спосіб заповнення декларації — електроний: лікар вносить  дані пацієнта в систему. Важливо, що декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде пацієнту  СМС-повідомленням. Якщо ж у людини  немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує  документи, щоб долучити їх до декларації. 

Потім лікар роздруковує декларацію, яка підписується у двох примірниках (один із них залишається у пацієнта), – і з цього моменту можна звертатись до лікаря у будь-який час.

В разі  відпустки або хвороби  лікаря обов’язково має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий лікар первинної медичної допомоги. Якщо  знадобиться допомога, а людина  знаходиться в іншому місті, треба звертатись до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

До обов’язків лікаря первинної ланки входить:

1.Безпосереднє надання первинної медичної допомоги пацієнтам.

2.Формування та контроль виконання плану обстежень та лікування, аналіз результатів досліджень, призначення медичних препаратів та інших лікувальних заходів.

3.Надання медичної допомоги пацієнтам у невідкладному стані.

4.Направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. 

5.Координація роботи з іншими ланками медичної допомоги. 

6.Ведення пацієнтів, що хворіють на соціально небезпечні інфекційні захворювання відповідно до законодавства.

7.Здійснення імунопрофілактики відповідно до чинного законодавства.

8.Консультування щодо здорового способу життя.

9.Проведення заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних захворювань.

10.Оцінка індивідуальних ризиків захворювань і консультування з питань профілактики. Розробка індивідуальних програм обстеження та спостереження за здоров’ям. 

11.Інформування пацієнта щодо національних скринінгових програм та виконання інших функцій відповідно до законодавства або до програми.

12.Динамічне спостереження за неускладненою вагітністю. 

13.Здійснення медичного догляду за здоровою дитиною. 

14.Ведення хворих із психічними розладами, зокрема, враховуючи рекомендації спеціаліста.

15.Надання паліативної допомоги, що охоплює:

  – оцінку ступеню болю;

  – призначення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; 

  – лікування больового синдрому; 

  – оформлення рецептів на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори відповідно до чинного законодавства. 

16.Координація та організація виконання лабораторних досліджень, проведення забору біологічного матеріалу.

17.Проведення лабораторних досліджень, у тому числі з використанням швидких тестів.

18.Призначення лікарських засобів з оформленням документів відповідно до законодавства. 

19.Підготовка медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію.

20. Оформлення довідок, форм, листків непрацездатності.

До обов’язків пацієнта входить:

1.Надання лікарю необхідної достовірної інформації 

2.Проходження профілактичних медичних оглядів.

3.Виконання медичних приписів лікаря.

4.Дотримання правил внутрішнього розпорядку.

Чернівці лікарі деларація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У спільноті "Активний Гравітон" у соцмережі Facebook користувачі повідомили про те, що серед білого дня у районі Гравітон до дівчинки, що йшла зі школи, чіплявся підозрілий чоловік. Подія відбулося учора ввечері. Батьки інших дітей, стурбовані такою інформацією, намагаються дізнатися у мешканців району, що саме сталося з дівчинкою. Деталі інциденту поки що невідомі.
Суспільство
Прокуратура через суд зобов’язала фермерське господарство звільнити самовільно зайняту земельну ділянку вартість понад півмільйона гривень. Господарський суд Чернівецької області завершив розгляд позовної заяви прокуратури області до фермерського господарства щодо звільнення та повернення з незаконного користування 2,2 га землі сільськогосподарського призначення загальною вартістю понад півмільйона гривень. Встановлено, що фермерське господарство самовільн...
Суспільство
У неділю, 30.09.2018, на Соборній площі у Чернівцях традиційно відбудуться відкриті змагання «Буковинська миля», у рамках яких відбудуться чемпіонат України з бігу на 1 милю, естафетні змагання серед школярів та масовий забіг для всіх охочих. Розпочнеться «Буковинська миля» естафетними змаганнями серед шкільних команд, які змагатимуться також на дистанції 1 миля, але поділеній на 8 етапів (4 дівчат долатимуть по пів кола, а 4 хлопців – по одному малому кол...
Суспільство
В зв’язку з проведенням ремонтних робіт по ліквідації витоку холодної води на вул. Хотинській, 49 19.09.2018 року з 10:00 год. до 17:00 год. буде відсутнє водопостачання на будинки по вулиці Хотинській: № 45А; 45Б; 45В; 45Г; 45Д; 47; 49А; 49Б; 49В; 49Г та прилеглих. Про це повідомляють у міській раді. КП Чернівціводоканал просить вибачення за тимчасові незручності.
Суспільство
У суботу, 15 вересня у Чернівцях відбулася 33-я зустріч колекціонерів пивної атрибутики. "Цьогоріч 33-я зустріч колекціонерів пивної атрибутики відбулася саме тут, у Чернівцях. Насправді колекціонерів у Чернівцях чимало, тому є кому показати свої досягнення. Подібна зустріч у Чернівцях була два роки тому, тобто у 2016 році. Така зустріч в Україні проходить раз на рік. Тобто кожної другої неділі вересня ми збираємося, аби поділитися своїми досягненнями та п...
Відео
Цього року осінній призов на строкову службу триватиме з 1 жовтня до 31 грудня цього року. Чернівецький обласний військовий комісар дав свій перший брифінг. Розповів Віталій Чурай про осінній призов. Він триватиме з 1 жовтня до 31 грудня цього року, йдеться у сюжеті Променя.  Раніше ми повідомляєли, що призов продовжили: скільки часу цієї осені юнаків призиватимуть на строкову службу у Чернівцях?
Суспільство
Столиця Буковини стала одним з п’яти міст України, де запроваджується антикорупційний проект Європейського Союзу «Міста доброчесності». 18‑го вересня представники Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) зустрілися з керівниками обласного управління Нацполіції та міжрегіональних підрозділів НПУ. Метою робочої зустрічі стало обговорення форм і методів протидії корупційним проявам, запровадження європейського досвіду у боротьбі з корупцією та інших п...
Пригоди
18 вересня  Великому Кучурові Сторожинецького району біля АЗС сталося ДТП: автомобіль "Рено Меган" виїхав за межі проїжджої частини та врізався у бетонний місток.  Повідомляється, що автомобіль, у якому знаходилися водій та двоє пасажирів, рухався в сторону обласного центру. Раптово керманичу стало зле і він на деякий час втратив свідомість, пише Сторожинец.інфо.  Чоловік допустив з’їзд з проїжджої частини, врізався в бетонний місток через водовідвідну кан...
Суспільство
У Чернівцях в суботу, 22 вересня, вперше організують фестиваль сиру й вина, на якому планують встановити рекорд України з виготовлення найбільшого сиру. Про це кореспонденту Укрінформу повідомили організатори заходу. "Цей фестиваль сиру і вина проводимо вперше. Але у планах зробити його щорічним. Будуть представляти свою продукцію виключно українські виробники. До нас приїдуть представники Книги рекордів України, претендуємо зробити найважчий та найбільший...