Чернічанам нагадують про необхідність підписання декларації з лікарями

У квітні стартує приписна кампанія до лікаря первинної допомоги: кожен мешканець міста зможе підписати декларацію з сімейним лікарем, педіатром, терапевтом у будь-якому медичному закладі, де надається первинна медична допомога . 

На території м.Чернівців  вищезазначені спеціалісти працюють в КМУ «Міська поліклініка № 1», КМУ «Міська поліклініка № 2», КМУ «Міська поліклініка № 3» , КМУ «Міська поліклініка № 5», КМУ ЦПМСД «Роша», КМУ ЦПМСД «Садгора» та КМУ «Міська дитяча поліклініка».

Станом на 01.01.2018 року всі заклади первинної мережі м. Чернівців зареєстровані  в єдиній електронній системі обміну медичною інформацією. Відповідно до наказу МОЗ України від 07.09.2017 №1016 “Про тестування компонентів електронної системи обміну медичною інформацією, необхідних для запуску нової моделі фінансування на первинному рівні надання медичної допомоги”, лікувальні заклади первинної ланки міста зареєстровані в системі e-Health МОЗ України.

У жовтні 2017 року на базі міської дитячої лікарні за ініціативою управління охорони здоров’я проведений семінар для лікарів первинної ланки: дільничних педіатрів, дільничних терапевтів, лікарів загальної практики – сімейної медицини лікувальних закладів міста щодо роботи з офіційним ресурсом eHealth. Станом на 01.03.2018 року зареєстровано в єдиній системі 182 лікаря первинної ланки м. Чернівців.

У листопаді 2017 року  головні лікарі первинної ланки міста Чернівців брали участь у навчальному семінарі щодо впровадження системи eHealth в Івано-Франківську. За кошти соціально-економічного розвитку окремих територій для лікувальних закладів первинної мережі придбані комп’ютери (158 одиниць) на суму 1 млн 746 тис грн.

З вересня 2017 року в поліклінічних закладах відбуваються зустрічі з населенням, на яких проводиться роз’яснювальна робота щодо обрання лікаря та укладання з ним декларації.   

Для того, аби  укласти декларацію з лікарем мешканцям  необхідно насамперед визначитись з лікарем. Необов’язково укладати декларацію згідно прописки, городяни можуть обрати лікаря в будь-якій поліклініці і за власним бажанням.

Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали. Декларація підписується безстроково, тобто її не потрібно буде перепідписувати  щороку. З іншого боку, якщо мешканці вирішать підписати декларацію з іншим лікарем, це можна зробити у будь-який час. 

Документи, які знадобляться для підписання декларації з лікарем, паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж  декларацію  підписується  з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати Вашу дитину), то потрібно свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Основний спосіб заповнення декларації — електроний: лікар вносить  дані пацієнта в систему. Важливо, що декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде пацієнту  СМС-повідомленням. Якщо ж у людини  немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує  документи, щоб долучити їх до декларації. 

Потім лікар роздруковує декларацію, яка підписується у двох примірниках (один із них залишається у пацієнта), – і з цього моменту можна звертатись до лікаря у будь-який час.

В разі  відпустки або хвороби  лікаря обов’язково має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий лікар первинної медичної допомоги. Якщо  знадобиться допомога, а людина  знаходиться в іншому місті, треба звертатись до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

До обов’язків лікаря первинної ланки входить:

1.Безпосереднє надання первинної медичної допомоги пацієнтам.

2.Формування та контроль виконання плану обстежень та лікування, аналіз результатів досліджень, призначення медичних препаратів та інших лікувальних заходів.

3.Надання медичної допомоги пацієнтам у невідкладному стані.

4.Направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. 

5.Координація роботи з іншими ланками медичної допомоги. 

6.Ведення пацієнтів, що хворіють на соціально небезпечні інфекційні захворювання відповідно до законодавства.

7.Здійснення імунопрофілактики відповідно до чинного законодавства.

8.Консультування щодо здорового способу життя.

9.Проведення заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних захворювань.

10.Оцінка індивідуальних ризиків захворювань і консультування з питань профілактики. Розробка індивідуальних програм обстеження та спостереження за здоров’ям. 

11.Інформування пацієнта щодо національних скринінгових програм та виконання інших функцій відповідно до законодавства або до програми.

12.Динамічне спостереження за неускладненою вагітністю. 

13.Здійснення медичного догляду за здоровою дитиною. 

14.Ведення хворих із психічними розладами, зокрема, враховуючи рекомендації спеціаліста.

15.Надання паліативної допомоги, що охоплює:

  – оцінку ступеню болю;

  – призначення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; 

  – лікування больового синдрому; 

  – оформлення рецептів на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори відповідно до чинного законодавства. 

16.Координація та організація виконання лабораторних досліджень, проведення забору біологічного матеріалу.

17.Проведення лабораторних досліджень, у тому числі з використанням швидких тестів.

18.Призначення лікарських засобів з оформленням документів відповідно до законодавства. 

19.Підготовка медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію.

20. Оформлення довідок, форм, листків непрацездатності.

До обов’язків пацієнта входить:

1.Надання лікарю необхідної достовірної інформації 

2.Проходження профілактичних медичних оглядів.

3.Виконання медичних приписів лікаря.

4.Дотримання правил внутрішнього розпорядку.

Чернівці лікарі деларація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У Чернівецьку область надійшла чергова партія "Пакунків малюка". Цього разу привезли 462 пакунки.Про це повідомили у департаменті соціального захисту населення Чернівецької ОДА.Пологовим будинкам видано 302 "пакунки малюка" під час виписки породіль. За інформацією департаменту соціального захисту населення, з початку впровадження пілотного проекту “Пакунок малюка” Чернівецька область отримала 2048 пакунків. Органами соціального захисту зареєстровано 1573 з...
Суспільство
У Чернівцях розпочалася XIV літня Універсіада України з волейболу серед жіночих команд. Матчі відбуваються у ФОК «Олімпія». У першій збірна Чернівецької області переконливо перемогла представниць Львівщини – 3:0 (25:22, 25:18, 25:19). У іншому матчі першого ігрового дня збірна Хмельницької області перемогла волейболісток з Вінниччини – 3:0 (25:23, 25:23, 25:18), пише Чернівці.спорт.  Підопічні Івана Васкана та Олександра Крецького ще зіграють зі збірними В...
Суспільство
Начальник інспекції благоустрою Чернівців Сергій Обшанський на своїй сторінці у Facebook назвав адреси, де комунальні служби не прибрали від льоду та снігу тротуари і зупинки. Також він заявив, що директор департаменту  ЖКГ Бешлей скасував нараду з комунальниками, що була запланована на завтра, 21 листопада.Посадовець  звернувся до керівництва департаменту ЖКГ, КЖРЕПів та приватниих підприємств з проханням забезпечити прибирання снігу для запобігання травм...
Суспільство
Власники "євроблях" перекрили міст на межі Чернівецької та Хмельницької області.  Активісти безперервно ходять пішохідним переходом. Загалом рух перекрили 12 автівок зі сторони Чернівецької області та 10 - з Хмельницької, повідомляє прес-служба патрульної поліції Чернівецької області.  Зазначається, що активісти пропускають лише громадський транспорт. У поліції попереджають про ускладнення в русі автотранспорту та можливі затори.
Пригоди
20 листопада до Служби порятунку надійшло повідомлення від працівників поліції про пожежу, що мала місце у житловому будинку в селі Молодія Глибоцького району. Оскільки площа загорання була незначною і пожежа самоліквідувалась, пожежно-рятувальні-підрозділи на місце події не викликались. У будинку, де сталася пожежа, виявили тіла двох людей – 62-річного господаря та його 58-річного сусіда. Обидва чоловіки були вже без ознак життя. Їх тіла направили на судо...
Суспільство
Сьогодні, 21 листопада, цілий день сніжитиме. Температура повітря удень становитиме 0 - -2 градуси, вночі до 4 градусів морозу. Упродовж всього дня у Чернівцях протримається хмарна погода. Сніг йтиме весь день, щоправда до вечора він стане слабкішим. Вітер східний 4.1 м/с.
Суспільство
Перекривають дороги по всій країні, бо не згодні зі змінами до Митного та Податкового кодексів. Власники автомобілів з іноземною реєстрацією розпочали Всеукраїнську акцію протесту, вимагаючи від Президента накласти вето на закони, що регулюють розмитнення “євроблях”, про це йдеться у сюжеті ТВА.
Пригоди
На Буковині зіткнулись два автомобілі, внаслідок чого однин із легковиків злетів у кювет. ДТП трапилась 20 листопада у селі Тарашани. Внаслідок зіткнення з автомобілем "Фольксваген" "Опель" з’їхав з траси та злетів у засніжений кювет. За попередньою інформацією патрульної поліції у Чернівецькій області, постраждалих в ДТП немає. Пасажирка однієї із машин, вагітна жінка, самостійно звернулась до медиків.
Суспільство
21 листопада християни відзначають День Святого Михайла. Існує прикмета про те, що на Михайла випадає перший густий сніг. Кажуть, що це святий приходить на землю «Михайло на білому коні приїхав». Через тиждень після Михайла починається Пилипівка – 40 денний різдвяний піст. Тож на Михайла гостей чекає стіл накритий усякими м’ясними стравами. І чим більше гостей – тим краще! За прикметою –багато гостей вдома у цей день пророкують господарям заможний наступни...