• Головна
  • У Чернівецькому університеті відзначили День українського баяна та акордеона (Фото)
18:31, 22 березня 2018 р.
Надійне джерело

У Чернівецькому університеті відзначили День українського баяна та акордеона (Фото)

У Чернівецькому університеті відзначили День українського баяна та акордеона (Фото)

Щорічно, на весні у багатьох регіонах України, зокрема у Чернівцях проходить Всеукраїнський фестиваль «День українського баяна та акордеона». Має він за мету популяризацію баянно-акордеонного мистецтва на усіх рівнях підготовки, від початкової до вищої.

Цьогорічний, 5-й, ювілейний фестиваль на Буковині у ЧНУ проходив фактично в екстремальних умовах. За всі роки, весняна пора вперше виявилася такою прохолодною та засніженою, а майданчик для виконавців потребував штучного підігріву.

Із усіх випробуваних концертних сцен від музичної школи, музичного училища, нині коледжу, депроводилися чернівецькі фести, Мармурова зала Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, виявилася найпросторішою і наймасштабнішою з доброю природною акустикою та високодуховною аурою.

Асоціація баяністів акордеоністів Чернівецького обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки висловлює щиру вдячність ректорату ЧНУ імені Ю.Федьковича за представлені умови проведення фестивалю, у якому брали участь кращі виконавці музичних шкіл міста й області, середніх спеціальних та вищих мистецьких закладів, залучаючи молоде покоління до цього виду мистецтва та здійснюючи профорієнтацію щодо подальшого удосконалення і продовження навчання.

Варто нагадати, що започаткувала фест Асоціація баяністів-акордеоністів Національної всеукраїнської музичної спілки (голова – Заслужений діяч мистецтв України, професор Анатолій Семешко, співголова – Перший заступник голови НВМС, Заслужений діяч мистецтв України Петро Заїка) та відомий сучасний український композитор - Володимир Рунчак, які пильно стежать за ним, популяризують, усіляко підтримують його. Щорічно ми отримуємо для учасників і їх керівників Подяки за підписом Голови НВМС.

Цьогоріч, у зв’язку із нашим першим ювілеєм фесту у Чернівцях багаторічних учасників і керівників нагородили грамотами й подяками від обласного відділення музичної спілки НВМС. Їх удостоєні викладачі-методисти вищої категорії Козлов С.М., Кравчук П.П., керівник оркестру коледжу мистецтв Моргоч Н.С.,педагоги кафедри музики Бондаренко В.В., Осипенко Я.С.,голова асоціації баяністів-акордеоністів області, директор Чернівецької МШ№2Плавюк Г.І., педагогиЧернівецької МШ№1 Кобялко С.Г., Величук Р.Т. та інші.

У заході брали участь переможці обласних всеукраїнських та міжнародних конкурсів сольного, ансамблевого, оркестрового виконавства на баянах, акордеонах із числа учнів музичних шкіл області, середніх спеціальних та вищих мистецьких закладів Буковини, які нагороджені грамотами за активну багаторічну участь у фестивалі.

Музика лунала протягом двох годин найрізноманітніших стилів і жанрів, зарубіжних і вітчизняних композиторів, народні обробки, танцювальні та джазові твори. Високий виконавський рівень продемонстрували усі виконавці, адже вибирали для концерту найкращих. Соло, дуети, тріо, ансамблі, оркестри, і, нарешті – флешмоб!

Всі учасники концерту колективно виконали пісні незабутнього буковинського композитора Володимира Івасюка «Червона рута» із записом на телебачення.

На завершення заходу проректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича професор Тамара Марусик подякувала усім учасникам фестивалю за їхню натхненну гру на улюблених музичних інструментах, за співпрацю на ниві музичного мистецтва, побажала молодшому поколінню обов’язково вступати до нашого престижного вишу.

Автор - Олександр ЗАЛУЦЬКИЙ, веб-сайт ЧНУ.

#Деньбаяна #ЧНУ
Оголошення
live comments feed...