• Головна
  • Чернівчанка опанувала техніку люневільської вишивки у Парижі
14:00, 29 березня 2018 р.

Чернівчанка опанувала техніку люневільської вишивки у Парижі

Чернівчанка опанувала техніку люневільської вишивки у Парижі

Нещодавно Лілія Швайцер стала найщасливішою жінкою у світі (за її словами), адже здійснилась її давня і заповітна мрія – вона побувала у Парижі.

Ліля у країну романтики та кохання поїхала не лише задля вражень та емоцій, тут вона пройшла цікавий та унікальний курс вивчення люневільської вишивки у Ecole Lesage (школі Лесажа). Жінка розповіла, що вона була єдиною представницею від України. Крім неї ще була одна дівчина з Росії, а більшість учнів у школі складали американці та японці. Викладачі у Ecole Lesage навчали за напрямом відомих модних французьких домів – Шанель, Діор, Гуччі тощо. Лілія Швайцер зазначила, що навчальна атмосфера була доволі дружньою, а сам процес навчання правильно організованим, пише видання «Чернівці».

Люневільська вишивка – це певна техніка вишивки спеціальним гачком на прозорій тканині, що є натягнутою на п’яльця, традиція якої у Франції розпочинається ще з XVIII століття. За словами Лілії, французи настільки різноманітно та вправно вишивають таким способом, що так не роблять жодні інші люди. Сама назва "люневільська вишивка" походить від назви невеличкого французького містечка Люневіль, що у Лотарингії. Саме тут зародилось дане ремесло та прославило місто у світі.

Про саму техніку вишивання люневільським способом майстриня Лілія розповіла наступне. Цей спосіб вишивки гачком використовується лише у 2 випадках: якщо потрібно розшити значні за розміром площі або, другий варіант, якщо виворіт має бути настільки акуратним, як і лицева сторона. Здебільшого цей вид вишивки майстри використовують для прикрашання одягу та аксесуарів.

Наостанок пані Лілія зазначила, що вишивкою займається з дитинства і на сьогодні вже володіє численними техніками. Вона працює за принципами високої моди, у яких говориться, що одяг має бути не менш як на 70% виготовленим вручну. Лілія Швайцер додає:

«Моя мрія здійснилася: створюю красу і радіє від цього душа… Дуже хочеться мені зробити наших жінок іще кращими».

#вишивка #Париж #чернівчанка
Оголошення
live comments feed...