• Головна
  • Чернівецька область отримала 157 мільйонів гривень на розбудову мережі закладів первинної медичної допомоги
17:28, 13 квітня 2018 р.
Надійне джерело

Чернівецька область отримала 157 мільйонів гривень на розбудову мережі закладів первинної медичної допомоги

Чернівецька область отримала 157 мільйонів гривень на розбудову мережі закладів первинної медичної допомоги

Кошти скерують на будівництво та реконструкцію закладів охорони здоров’я первинної ланки області, а також забезпечать необхідним обладнанням і доступом до мережі Інтернет.

– З 2 квітня в Україні, зокрема і в Чернівецькій області, стартувала медична реформа. Розпочинається вона з первинної ланки. Парламентом, Урядом та Міністерством охорони здоров’я була сформована і затверджена необхідна нормативно-правова база, відповідно до якої працюємо. З січня, згідно з Розпорядженням голови облдержадміністрації, в області створена медична рада реформ, яка провела певну роботу та перемовини щодо розбудови в області спроможної мережі надавачів первинної медичної допомоги. Було проведено ряд нарад й розглянуто фінансову спроможність закладів майбутньої мережі ПМД, вимоги до закладів – надавачів первинної медичної допомоги, оснащеність медичним обладнанням, забезпеченість санітарним транспортом, Інтернет-зв’язком, необхідність будівництва нових приміщень закладів ПМД чи їх реконструкції, а також реорганізація комунальних установ у комунальні некомерційні підприємства тощо, – пояснює Ю. Лесюк.

Результатом проведеної роботи став конструктивний план створення спроможної мережі надання первинної медичної допомоги, відповідно до якого в Чернівецькій області передбачається 15 центрів первинної медико-санітарної допомоги 88 амбулаторій групової практики, 80 амбулаторій монопрактики та 223 пункти здоров’я (ФАПи).

Найближчим часом дану мережу мають затвердити в Міністерстві охорони здоров’я України та Міністерстві регіонального розвитку.

– Сподіваємось, що план розбудови даної мережі буде затверджений і це дозволить реалізувати можливість забезпечення закладів охорони здоров’я первинної ланки потрібним обладнанням, Інтернетом, здійснити капітальні ремонти приміщень та будівництво нових. На ці потреби в область з Державного бюджету надійшли 157 мільйонів гривень, – відзначив заступник директора Департаменту охорони здоров’я.

Водночас, як зауважив Ю. Лесюк, незважаючи на значну суму, даних коштів на всі потреби не вистачить. Зокрема, в області 36% приміщень сільських закладів охорони здоров’я потребують капітального ремонту. Крім того, є необхідність в будівництві 35 нових амбулаторій. Питома вага амбулаторій, які мають обладнання, відповідно до табелю оснащення, складає тільки 29%, а забезпеченість санітарним транспортом – 23%.Тож доведеться залучати фінанси місцевих громад, отримані ними у рамках реформи децентралізації.

medcv.gov.ua

#медицина #кошти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...