17:28, 13 квітня 2018 р.
Надійне джерело
Чернівецька область отримала 157 мільйонів гривень на розбудову мережі закладів первинної медичної допомоги
Кошти скерують на будівництво та реконструкцію закладів охорони здоров’я первинної ланки області, а також забезпечать необхідним обладнанням і доступом до мережі Інтернет.
– З 2 квітня в Україні, зокрема і в Чернівецькій області, стартувала медична реформа. Розпочинається вона з первинної ланки. Парламентом, Урядом та Міністерством охорони здоров’я була сформована і затверджена необхідна нормативно-правова база, відповідно до якої працюємо. З січня, згідно з Розпорядженням голови облдержадміністрації, в області створена медична рада реформ, яка провела певну роботу та перемовини щодо розбудови в області спроможної мережі надавачів первинної медичної допомоги. Було проведено ряд нарад й розглянуто фінансову спроможність закладів майбутньої мережі ПМД, вимоги до закладів – надавачів первинної медичної допомоги, оснащеність медичним обладнанням, забезпеченість санітарним транспортом, Інтернет-зв’язком, необхідність будівництва нових приміщень закладів ПМД чи їх реконструкції, а також реорганізація комунальних установ у комунальні некомерційні підприємства тощо, – пояснює Ю. Лесюк.
Результатом проведеної роботи став конструктивний план створення спроможної мережі надання первинної медичної допомоги, відповідно до якого в Чернівецькій області передбачається 15 центрів первинної медико-санітарної допомоги 88 амбулаторій групової практики, 80 амбулаторій монопрактики та 223 пункти здоров’я (ФАПи).
Найближчим часом дану мережу мають затвердити в Міністерстві охорони здоров’я України та Міністерстві регіонального розвитку.
– Сподіваємось, що план розбудови даної мережі буде затверджений і це дозволить реалізувати можливість забезпечення закладів охорони здоров’я первинної ланки потрібним обладнанням, Інтернетом, здійснити капітальні ремонти приміщень та будівництво нових. На ці потреби в область з Державного бюджету надійшли 157 мільйонів гривень, – відзначив заступник директора Департаменту охорони здоров’я.
Водночас, як зауважив Ю. Лесюк, незважаючи на значну суму, даних коштів на всі потреби не вистачить. Зокрема, в області 36% приміщень сільських закладів охорони здоров’я потребують капітального ремонту. Крім того, є необхідність в будівництві 35 нових амбулаторій. Питома вага амбулаторій, які мають обладнання, відповідно до табелю оснащення, складає тільки 29%, а забезпеченість санітарним транспортом – 23%.Тож доведеться залучати фінанси місцевих громад, отримані ними у рамках реформи децентралізації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:00
Вчора
14:42
Вчора
08:18
Вчора
17:26
18 січня
15:23
18 січня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
08:42, 10 січня
09:47, 10 січня
17:15, 17 січня
10:32, 10 січня
17:15, 17 січня
live comments feed...
Коментарі