• Головна
  • У Чернівцях досі не вирішили питання з набором першокласників у школи
14:15, 20 квітня 2018 р.

У Чернівцях досі не вирішили питання з набором першокласників у школи

У Чернівцях досі не вирішили питання з набором першокласників у школи

Якщо до 1 травня питання з розподілом територій для шкіл залишиться відкритим, набиратимуть у 1 клас за тим принципом, який діяв і в попередні роки Про це сьогодні говорили на нараді міського голови та директорів усіх шкіл Чернівців.

Нагадаємо, проблема в тому, що відтепер набір у перший клас школи мають здійснювати без конкурсів та обмежень, за кожним навчальним закладом мають бути закріплені території, певні вулиці і будинки. Але батьки не задоволені такими змінами, адже багато людей живуть не за пропискою,багато батьків хочуть самі обирати школу за профілем чи особистими вподобаннями. 

Начальник управління освіти Чернівців, Сергій Мартинюк намагався заспокоїти всіх керівників шкіл, запевняючи, що управління  освіти не змушуватиме дитину відвідувати лише певний заклад:  "Це неправда. Просто дитині надається право на освіту в конкретний заклад. Батьки можуть самі обрати собі школу. Нікому не може бути відмовлено у праві на освіту" - каже Сергій Мартинюк. 

Всього у Чернівцях є 2596 дітей шестирічного віку, які претендують на вступ до 1 класу. Але є діти з навколишніх сіл, тому орієнтуються приймати до 3 тис першокласників, повідомляє журналіст АСС. 39 шкіл міста будуть набирати цього року першокласників. Але такі мікрорайони, де знаходяться гімназії №1,№7, школа №24, ліцей №1 - вони на межі двох змін. Адже охочих там вчитися удвічі перевищує можливості шкіл. 

Директорка 7 гімназії каже, що у них уже 222 учні на 120 місць, а для організації навчання у дві зміни - немає приміщень. У багатьох школах просяться на навчання діти, які живуть у селах, а теоретично без реєстрації приймати на навчання у Чернівці їх не мають права. 

Дискусії ще триватимуть. Поки школи приймають заяви батьків лише попередньо, до прийняття якогось остаточного рішення. 

#Чернівці #першокласники #набір
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...