• Головна
  • У Чернівцях з'явиться пам'ятник відомій поетесі Розі Ауслендер
17:16, 24 квітня 2018 р.

У Чернівцях з'явиться пам'ятник відомій поетесі Розі Ауслендер

У Чернівцях з'явиться пам'ятник відомій поетесі Розі Ауслендер

Виконавчий комітет Чернівецької міської ради надав дозвіл на встановлення пам’ятного знаку Розі Ауслендер на території площі Пресвятої Марії.

Виготовлення та встановлення пам’ятного знаку буде здійснюватися за кошти Міністерства закордонних справ Німеччини у рамках проекту «Буковинсько-галицький літературний маршрут» (автори проекту Гельґа фон Льовеніх та Петро Рихло).

Довідка:

Роза Ауслендер (Rose Ausländer, 1901-1988) належить до плеяди німецькомовних Буковинських поетів ХХ століття. Народилася у Чернівцях, у 20-х роках виїхала до Америки, та повернулася у 1939 році до Чернівців. Події наступних кількох років, протягом яких Ауслендер перебувала у чернівецькому ґетто залишили незворотні травми в душі поетеси. Після війни вона знову виїхала за океан, цього разу до Нью-Йорка, де ще якийсь час не могла писати, аж поки з-під її пера не почали з’являтися вірші англійською мовою. У 1956 році за порадою Маріанни Мур Ауслендер повернулася до створення віршів рідною мовою і продовжувала писати німецькою аж до своєї смерті у 1988 році в Дюссельдорфі. Спадщина Рози Ауслендер складає більше двадцяти книг поезії, лише одна із яких, – «Заборонене дерево», англійською мовою.

#пам'ятник #поетеса #Чернівці
Оголошення
live comments feed...