• Головна
  • Буковинців, які полюбляють відпочивати на природі, попереджають про небезпеку
13:43, 25 квітня 2018 р.

Буковинців, які полюбляють відпочивати на природі, попереджають про небезпеку

Буковинців, які полюбляють відпочивати на природі, попереджають про небезпеку

Із настанням весни буковинці все частіше надають перевагу відпочинку на природі. Саме у цей період і активізуються кліщі. Від початку сезону до обласного лабораторного центру МОЗу через укуси цих комах звернулось близько 40 громадян.

Із власного досвіду знає про цю небезпечну комаху студентка Ольга. Вона з села Ломачинці, Сокирянського району. Кліщ вкусив дівчину, коли та гралась у лісі, поруч зі своїм домом.

Ольга Чупак, студентка: «Після того, як я прийшла з лісу, пройшло десь дві години і мама в мене помітила, що в мене на шиї кліщ. Вона його бігом витягнула. Завдяки їй в мене ускладнень ніяких не було і це дуже добре.»

Кліщовий бореліоз – інфекційна недуга, яку передають ці комахи. У народі її ще називають хворобою Лайма. Якщо кліща вчасно не виявити і не витягнути з-під шкір, це може спричинити тяжкі наслідки. Валентина Миндреску завідувач інфекційного відділення каже, з початку нового року випадків цієї хвороби не реєстрували, втім за минулі роки помітила їх збільшення.

Валентина Миндреску, завідувач інфекційного відділення ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня»: «Якщо є вже зараження, а в нас дуже багато кліщів уже є інфікованими бореліями. Розвивається так званий первинний ефект – еритема на шкірі. Вона збільшується. Можуть бути ознаки ураженням нервової системи, у вигляді слабкості, підвищення температури. Є і друга стадія, і третя. До нас зазвичай звертаються на першій» 

Досліджують кліщів на наявність збудника інфекції ось у цій лабораторії. Її завідуюча Людмила Тимофійчук радить, не зволікати і  одразу після укусу звернутись до медичної установи, де кліща витягнуть і відправлять на експертизу, повідомляє Буковина. Щодня до їхньої лабораторії на дослідження приносять в середньому – 5 кліщів.

Людмила Тимофійчук, завідуюча лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ  України»: «Потрібно звернутись за допомогою у лікувально профілактичний заклад, де вам нададуть кваліфіковану допомогу, і витягнуть цього кліща. Неправильне видалення кліща призводить до того, що його можна розчавити. Це збільшує вірогідність зараження. Чим менше кліщ пробув на тілі людини, тим менше ймовірність зараження бореліозом».

Аби вберегти себе від укусу кліща Людмила Тимофійчук радить вдягати на природу світлий, однотонний одяг та кожні дві-три години оглядати його, аби вчасно помітити кліщів. А ще максимально закривати тіло, не забувати про головний убір.

#Буковина #природа #кліщі
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...