
20:07, 20 травня 2018 р.
Надійне джерело
Сьогодні у Чернівцях вшанували жертв політичних репресій

Cьогодні, 20 травня, на Театральній площі міста буковинці зібралися, аби вшанувати пам'ять невинно вбитих земляків – жертв політичних репресій тоталітарного режиму.
Ведучий заходу одну за одною зачитував справу, за яку судили буковинців і на площі з'являлися представники того часу – торговець, воїн УПА, примар, домогосподарка - дружина члена контрреволюційної партії, селянин, інтелігенція, студентка – всі вони опинилися за межею життя та свободи лише тому, що мали свій, відмінний від партійної ідеології погляд, та відстоювали його.
Всечесні отці відправили панахиду за душами невинні невинно убієнних, а присутні в знак пошани запалили лампадки.
Звертаючись до присутніх, голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук наголосив, що фізичне знищення власних громадян, світогляд яких відрізнявся від комуністичного, було розпочато відразу після більшовицького жовтневого перевороту, нечуваних масштабів масові репресії набули після голодомору 1932-1933 років.
«Ми усі переконалися, що приховувати чи прикрашати історичну правду – справа невдячна і її криваві чи славні сторінки рано чи пізно стануть відомими широкому загалу. У часи незалежності крок за кроком стала відкриватися страшні факти про багатолітній злочин проти власного народу під гаслами боротьби з «ворогами народу», - зазначив посадовець. - Цього року виповнюється 80 років з тих страшних часів. Президент України підписав Указ «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років». Ми зобов’язані донести до усього суспільства, до світової спільноти об’єктивну інформацію про злочини, вчинені у ХХ столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України».
За перший період «радянізації» в краї було репресовано майже 11 тис. громадян, з яких, за далеко неповними даними, майже 1,5 тисячі осіб загинули. Найжахливішим злочином сталінського режиму проти населення нашого краю стали масові депортації у травні – червні 1941 р. Тоді з території краю було депортовано понад 2 тисячі сімей. «Гірка пам’ять нашого народу має бути збережена, збережена заради історичної справедливості. Наша держава засуджує будь-які прояви агресії. Сьогодні на загарбаних Росією українських територіях запанували репресії проти українців, кримських татар, усіх, хто вважає Україну своєю Вітчизно. В'язнями російського режиму стали Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Ахтем Чийгоз та інші патріоти.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:45
Вчора
18:54
Вчора
17:22
Вчора
16:49
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:48, Вчора
21:33, 3 липня
21:33, 3 липня
10:48, Вчора
15:38, 1 липня
live comments feed...
Коментарі