• Головна
  • Депутати посилили адмінвідповідальність за несплату аліментів аж до арешту
09:31, 23 липня 2018 р.

Депутати посилили адмінвідповідальність за несплату аліментів аж до арешту

Депутати посилили адмінвідповідальність за несплату аліментів аж до арешту

Сьогодні в Україні, лише за офіційними даними реєстру боржників по сплаті аліментів, є майже 180 тисяч таких осіб. Новий закон передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів і нові гарантії фінансового забезпечення дітей.

З липня Верховна Рада додала стимулів платникам аліментів не мати заборгованостей за своїми фінансовими батьківськими зобов'язаннями. Посилення відповідальності, а також інші заходи передбачено відразу по декількох напрямках.

Наприклад, у разі відкриття або закриття рахунка фізособи банк зобов'язаний перевірити наявність інформації про внесення заявника до Єдиного реєстру боржників і повідомити судових виконавців, якщо інформація підтвердиться.

Також за наявності тримісячного боргу по аліментах держреєстратор зможе відмовити в реєстрації права власності на майно, продане особою, внесеною до Єдиного реєстру боржників.

Боржнику відмовлять у перереєстрації, знятті з обліку транспортного засобу для відчуження. Мало того, територіальні органи МВС у таких випадках повинні не пізніше наступного робочого дня повідомити судових виконавців про такий транспортний засіб.

Також депутати посилили адмінвідповідальність за несплату аліментів аж до арешту до 10 діб за ухилення від призначених боржнику суспільно-корисних робіт. Якщо ж буде злісне ухилення від таких робіт, боржника можуть позбавити волі на строк до двох років.

А ще передбачено зміни щодо розміру аліментів. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Окрім цього, встановлено:

систему додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу в разі його накопичення понад 1 рік;

автоматичний арешт коштів боржників;

обов'язкову працю засуджених неплатників для забезпечення сплати аліментів;

для посідання керівних посад на держслужбі треба засвідчити, що немає аліментних боргів;

звільнення чиновників, які мають таку заборгованість понад рік.

Окрім того, злісного неплатника аліментів не випустять за кордон. Наприклад, як повідомили Погляду у Чернівецькому прикордонному загоні, за шість місяців цього року через кордон не пропустили 492 особи. Це особи, в яких виявили підроблені документи, відсутні візи, боржники банків, особи, які не дотрималися термінів перебування в Україні, а також серед цих людей є неплатники аліментів.

Водночас такі злісні неплатники аліментів створюють проблеми не лише собі та своїм рідним, але й зовсім чужим людям. Наприклад, колись неплатник аліментів за дорученням продав свій автомобіль, а його у нового власника просто конфіскували.

Вирушили з родиною автомобілем на море в Херсонську область. Виїхали надвечір, аби не втрачати день у дорозі. В авто, окрім трьох дорослих, було двоє дітей. На межі із сусідньою областю на стаціонарному посту поліції нас зупинили і повідомили, що автомобіль перебуває в розшуку і підлягає арешту. Мовляв, юридичний власник уже кілька років не платить аліменти. А придбав я авто, як і багато хто, за дорученням, - розповідає чернівчанин Олександр. – І ми з усіма речами та дітьми опинилися просто неба серед ночі на автотрасі. А власник, який продав цей автомобіль, уже кілька років перебуває за кордоном і, очевидно, навіть не планує сюди повертатися. Отже я втратив автомобіль, бо цей чоловік взагалі забув про своїх дітей. Що робити далі – навіть не знаю. Чоловік з-за кордону не відповідає на дзвінки, а автомобіль перебуває в арешті. Очевидно, що моєю найбільшою помилкою було те, що не переоформив автомобіль на себе.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #аліменти #боржники #відповідальність
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...