
19:04, 28 липня 2018 р.
На Буковині завершився громадський сплав по Дністру проти будівництва каскаду ГЕС

13 днів тривав громадський сплав по Дністру проти будівництва каскаду з шести ГЕС на Дністрі. Розпочалася акція в місті Галичі Івано-Франківської області, а завершилася в Хотині.
Ілона Захарчук, журналіст:
«Це річка Дністер. Аби захистити її від будівництва шести ГЕС, екологи, науковці, жителі Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей організували сплав, впродовж якого проводили зустрічі з іншими людьми та форум громадської взаємодії. Завершили сплав у Хотині».
Загалом у сплаві взяло участь понад 50 людей. В останній день до Хотина допливло семеро, інші – залишалися у своїх областях.
Максим Кияк, співорганізатор акції “ЗБЕРЕЖЕМО ДНІСТЕР”: «Це вперше таке робиться. Принаймні, на Дністрі. Я думаю, що вдалося дуже багато. Було багато зустрічей, був і форум у Заліщиках. Прийняли таку резолюцію, проголосували, що потрібно припинити будь-які роботи з будівництва і потрібно вилучити цей пункт з програми розвитку гідроенергетики до 2026 р. За час нашого сплаву ми не побачили жодної людини яка би сказала, що вона за ГЕС. Всі абсолютно були проти. Було приємно бачити, як люди просто збігаються, щоб підписувати ці підписні листи проти ГЕС. Ми маємо дуже багато підписів. Кожна людина каже, що ми проти ГЕС, ми за Дністер, ми не хочемо, щоб річка перетворилася на такий ставок».
Тарас Пушкар, науковий співробітник НАН УКРАЇНИ, біолог: “Ми можемо порівняти, наприклад з Дніпровськими ГЕС. По-перше, це цвітіння води, це дуже неприємна річ, коли стояча вода через велику к-сть органіки починає псуватись, неприємно пахнути. У ній неможливо купатися. Це шкідливо, це алергію може викликати в людей. І риба гине від задухи, бо не вистачає кисню у воді»
Наталія Віцинська, учасниця акції “ЗБЕРЕЖЕМО ДНІСТЕР”, республіка Молдова: «Основною, єдиною, головною рікою республіки Молодови є Дністер, бо 80% питтєвої води Молдова, зокрема, Кишенів, отримує з Дністра»
У 2016 році Кабмін схвалив програму розвитку гідроенергетики до 2026 року, яка передбачає будівництво 6 ГЕС на Дністрі. Відповідно до попередніх планів ПрАТ «Укргідроенерго», ГЕС будуть та територіях Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей. На Буковині одна з таких розташовуватиметься у межах села Брідок. Місцеві жителі дозволили будівництво, повідомляє Буковина
Любов Спіжавка – в.о. старости с. Брідок: «Ми таке рішення з депутатами сільської ради прийняли можливо через те, що будуть якісь відкриті робочі місця. В нас маленьке село, занепадало вже. Нам сказали, що буде розвиватися інфраструктура, буде міст через Дністер. Оця ГЕС – вона буде служити і мостом, і вона буде невеличка, що вона буде ні піднімати воду у Дністрі, ні опускати. Аж тепер я вже чую зовсім інші відгуки і зовсім інші розмови».
Віталій Коржик, заступник директора НПП “ХОТИНСЬКИЙ”: «А що отримає с. Брідок? Отримає калабаню, яка влітку буде прогріватися і вода буде цвісти, тобто, буде мало кисню. Вся риба, яка лишиться – після того буде спливати. Ми отримаємо смердючі ставки. Будуть затоплені 1-2 тераси Дністра внутрішньоканьйонні. С. Брідок знаходиться у межах 1-2 тераси. Воно буде, звичайно, затоплене. Усі низинні села: Дорошівці, Хрещатик – вони всі будуть підтоплені»
26 липня ми надіслали інформаційний запит з питаннями щодо будівництва каскаду ГЕС на Дністрі. Наразі чекаємо відповідь від ПрАТ «Укргідроенерго», яку мали би отримати протягом 5 робочих днів. Після того, як отримаємо лист, повідомимо вам про його вміст.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:15
Вчора
15:33
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 17 березня
10:40, 20 березня
2
10:40, 20 березня
live comments feed...
Коментарі