• Головна
  • У школах Буковини триває підготовка до нового навчального року
17:04, 21 серпня 2018 р.

У школах Буковини триває підготовка до нового навчального року

У школах Буковини триває підготовка до нового навчального року

На Буковині до першого класу за програмою Нова Українська школа цьогоріч піде більше 12 тисяч дітей.  

Журналісти Буковини побували у двох сільських школах на Сторожинеччині та дізнавалися, чи забезпечені ці заклади необхідним приладдям для першокласників. Алла Подлєсна продовжить тему.

Це – один із класів Михальчанської школи, де вчитимуться 24 першокласники. Тут батьки закупили навчальне приладдя та меблеву стіну, від держави очікують на одномісні парти, підручники та техніку.

Ніна Федорчак, вчитель початкових класів: «Дали нам принтер, ламінатор обіцяли ще, ноутбуки сьогодні-завтра привезуть. Ну і хоча би телевізор дали, бо матеріалу багато, а не завжди все можна показати. Трохи пізніше нам обіцяли дати. Там і лупа одна на 4 учнів і кілька мікроскопів» .

Ярослав Васкул, директор школи: «У цьому році нам обіцяють дати учням одномісні парти усім 42-ом. Просто через затримку тендерів у жовтні листопаді. Але я вважаю, що цей клас наразі готовий, для того, щоб прийняти першокласників».

До першого класу Михальчанської школи цього року піде син Наталії Рурик. Разом з іншими батьками жінка здавала гроші, на які до класу закупили необхідне приладдя.

Наталія Рурик, мати першокласника: «700 гривень ми уже віддали. Це на ремонт і на зошити, по яких він вчитися має. Тепер по 300 гривень сказали ще доздавати, але це не остаточна сума. Але ніхто тебе не питає, звідки ти будеш брати ці гроші. На мою думку, це ненормально. Якщо у нас в країні освіта безкоштовна і якщо є зміни у державі і впроваджується НУШ, то хай спонсорує її держава».

 Аллі Подлєсна, журналіст: «Загальноосвітня школа у селі Кам’яна Сторожинецького району. З 1 вересня за програмою «Нова українська школа» тут навчатимуться 62 першокласники».

У школі будуть три перші класи.

Світлана Кожелянко, директор школи:«Батьки закупили телевізор, контейнери, закупили ковричок. Можна сказати що все. Але маємо принтер і сьогодні буде ноутбук від управління. І ще дидактичні матеріали. Мають бути мікроскори, лупи, букви, циферки. «Обіцяють до кінця листопада одномісні парти. Ну ви бачите це Лего і все необхідне: фарби клей, пластилін».

Світлана Арсеній, вчитель початкових класів: «Ми обрали потрібні підручники, які вважаємо, що будуть нам потрібні, але, на жаль, їх не маємо. Сподіваємося, щоб до 1 вересня хоча би буквар дали».

Розпочне навчання у цій школі дочка Марини Марковської.

Марина Марковська, мати першокласниці: «Завдяки ініціативі батьків ми облаштували наш клас для навчання. Облаштували навчальну базу. Це була ініціатива тільки батьків. Кожен з батьків вносив суму півтори тисячі. Звичайно хотілося би, щоб фінансувала наш держава, але поки є у нас така можливість і хочеться, щоб дитина навчалась краще, то потрібно і батькам проявляти ініціативу. Могли здавати частинами. Виходили з ситуації, який сімейний стан у кожного з батьків».

Цьогоріч на нову українську школу у Чернівецькій області виділили 35 мільйонів гривень.

Надія Періус, начальник управління ресурсного забезпечення департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА «Ніколи держава не підтримувала і не буде підтримувати, якщо кошти будуть збирати для батьків. Бо держава недарма виділяє такі чималі кошти. Звичайно, якщо є добровільний внесок – ніхто не може заборонити цього. На 1 серпня, у нас на 40 відсотків забезпечено партами область, на 45 відсотків – комп’ютерним обладнанням і 15 відсотків – дидактичними матеріалами».

Надія Періус пояснила, затримка обладнання у школах виникла через проведення державних закупівель. Їх не завжди можуть провести з першого разу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #школа #підготовка #навчальний_рік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...