• Головна
  • Чому люди бояться "чорної п'ятниці" та цифри 13?
22:00, 1 вересня 2018 р.

Чому люди бояться "чорної п'ятниці" та цифри 13?

Чому люди бояться "чорної п'ятниці"  та цифри 13?

У п'ятницю 13 числа багато хто намагається не робити важливих справ, бо вірить у нещастя та прокляття. 

Більшість дослідників пов'язують страх перед цією датою з тим, що під час таємної вечері Іуда сидів за столом тринадцятим. Як відомо, цей апостол повісився незабаром після страти Христа. 

У XII-XIII століттях існував орден рицарів тамплієрів, який свого часу захищав паломників, які подорожували на Святу землю – Єрусалим. Пізніше, від влади та лихварства, орден дуже розбагатів, йому належали великі земельні володіння. Перша згадка про "нещасливе число" з'явилася у 1307 році. Саме 13-го числа в п'ятницю, французький монарх Філіп IV вирішив покращити за рахунок тамплієрів своє фінансове становище і наказав заарештувати членів ордена за звинуваченням у єресі. Лицарів катували, а згодом вбили. Згідно з переказами, магістр ордена прокляв присутніх на страті тамплієрів.

У 1980-му вийшов американський фільм жахів під назвою "П'ятниця, 13-е" про маніяка-вбивцю в хокейній масці. Картина мала більше 10 продовжень і екранізацій, остання з яких вийшла в 2009 році.

Також хакери не раз поширювали комп'ютерні віруси саме в цю дати. Наприклад, епідемія Israeli Virus була запущена 13 травня, в п'ятницю, в 1988 році.

З часом ці забобони стали масовими і набрали панічного страху. Кожного разу люди прив'язують до цього числа всі нещастя, які з ними траплялися. Втім варто зауважити, що решту днів людям також може не завжди щастити. Тому не потрібно вірити в цей день у погане та різні забобони. Все ж, знаємо, що у світ досі притримуються думки, що 13-е число є нещасливим.

Цікаві факти про 13 число:

  • у Великобританії існує повір'я, що виходити в море 13 числа в п'ятницю не можна, тоді як в Іспанії і Португалії саме цей день вважається вдалим для морських прогулянок;
  • страх числа 13 називається трискайдекафобія, а саме боязнь перед п'ятницею 13-го називають параскаведекатріафобія ;
  • у багатьох країнах рідко можна зустріти сидіння в кінотеатрі під номером 13, 13-й поверх, 13-й номер квартири чи 13-е місце в літаку;
  • у Франції уникають компанії з 13-ти чоловік, а якщо саме така кількість людей зібралася, то ставлять зайвий столовий набір для 14-го гостя;
  • у Британії намагаються не назначати на цей день операції і не ходять до лікар.

Джерело: 5.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#п'ятинця #число #цікаве
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...