• Головна
  • Експерти розповіли чому пізня вагітність небезпечна для матері та для дитини
22:00, 2 жовтня 2018 р.

Експерти розповіли чому пізня вагітність небезпечна для матері та для дитини

Експерти розповіли чому пізня вагітність небезпечна для матері та для дитини

Медики розповіли, чому краще народжувати до 35 років.

Про небезпеки пізньої вагітності повторюють без кінця, але наскільки чутки відповідають дійсності?

Недавнє дослідження, проведене групою вчених з Університету Альберти (Канада), показало, що ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань зростає, як у жінок, які народжують після 35 років, так і їх дітей.

Дослідники провели ряд експериментів на лабораторних щурах. Гризунів розділили на три групи: перша — ніколи не вагітніли, друга — після вагітності, третя — випадки з викиднем.

Виявилося, що у третьої групи спостерігалося зменшена вазодилатація (розширення кровоносних судин) у порівнянні з тваринами першої та другої групи, пише Знай.юа.

Крім цього, у щурів з другої групи спостерігалося зменшена вазодилатація в артеріях кишечника.

Дослідники також виявили специфічні для статi відмінності на ризики для здоров'я у щурів-самців. Чоловіки, які народилися в післяпологовий групі, страждали від серцевих захворювань, пов'язаних з переривчастим кровотоком.

"Враховуючи зростаючу тенденцію до відстрочення вагітності, наші результати мають значні наслідки для населення і охорони здоров'я і ще раз ілюструють вагітність як вікно можливостей для оцінки серцево-судинного здоров'я", — заявили дослідники.

Раніше дослідники встановили, що пізня вагітність супроводжується зниженим припливом крові в плаценті. Такий стан небезпечен для розвитку і здоров'я майбутньої дитини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вагітність #діти #медицина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...