• Головна
  • Варто знати: цікаві факти про банани
22:00, 12 жовтня 2018 р.

Варто знати: цікаві факти про банани

Варто знати: цікаві факти про банани

Цікава інформація про банани зібрана в цій статті, адже багато з людей полюбляють вживати цю екзотичну рослину.

1. Банан — це 4- а за популярністю сільськогосподарська культура в світі, за популярністю вона поступається тільки пшениці, рису і кукурудзі. Щорічно у світі з’їдається більше 100 мільярдів бананів.

2. Всі знають, що банани ростуть на деревах. Але, насправді бананова пальма не що інше як трава. А поширена помилка пішла через те, що бананове стебло є дуже щільним і високим, тобто схоже на деревоподібну структуру. До речі, банан — це найкрупніше трав’яна рослина в світі.

3.Наступний факт також пов’язаний з поширеною помилкою і випливає з попереднього — банан це ягода, а не фрукт. Прибор наблюдения Увидит все! Увеличение 16 раз. Радиус 8 км. Заказать дешево 499 грн

4. Близько 95 % бананових кущів, на яких вирощуються фрукти походять від одного чагарнику в Південній Азії. Тобто всі комерційні бананові дерева в буквальному сенсі клони один одного.

5. На сьогоднішній день відомо близько 1000 видів бананів, але переважна більшість з них не придатні для їжі. Тільки 6 видів бананів є солодкими і їстівними: Айс- Крим, Леді Фінгер, Робуста, Раджапурі, Майсур і Кавендіш.

6. Найпопулярнішим сортом вважається Кавендіш, але пальму першості цей сорт утримує не тому що він найкращий і найсмачніший, а тому що в середині минулого століття банани сорту Гро -Мішель, які були значно солодші, смачніші і крупніші були практично повністю знищені. Винуватцем був грибок під назвою «панамська хвороба», який вражав тільки рослини даного виду. Через більш ніж 50 років, подібна загроза нависає і над сортом Кавендіш.

7. Практично всі сорти бананів є радіоактивними, так як містять калій і його ізотоп калій -40.

8. В Австралії вирощуються дуже незвичайні банани сорту Голдфінгер. Їх смак і структура більше схожі на яблука.

9. Найбільше бананів їдять в африканській країні Уганда. На кожного жителя цієї країни на рік припадає близько 220 кг солодких фруктів.

10. Слово «банан» з арабської мови перекладається як палець. Тому більш правильно буде називати не гроно бананів, а кисть.

11. Банани — дуже корисні і поживні для організму. Вони містять велику кількість відносно рідкісного вітаміну В6, калію і клітковини, а також цілий ряд мікроелементів: залізо, мідь, цинк, селен, магній, кальцій і фосфор. Також вважається, що ті, хто регулярно вживають банани в значно меншій мірі схильні до ризику ракових і серцевих захворювань.

12. Плоди банана дозрівають краще і стають смачніше, якщо їх зірвати з » дерева» зеленуватими.

Джерело: Довідка 

#цікаве #банан
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...