• Головна
  • Поради для батьків: як правильно спілкуватись та знаходити спільну мову з підлітками?
22:00, 17 жовтня 2018 р.

Поради для батьків: як правильно спілкуватись та знаходити спільну мову з підлітками?

Поради для батьків: як правильно спілкуватись та знаходити спільну мову з підлітками?

Підлітковий вік є найбільш важким періодом у житті людини, так як знаменує собою перехід з дитинства в доросле життя.

Підлітки стикаються з багатьма негативними спокусами, а спілкування з ними і розуміння їх вчинків стає все важче для батьків, інформує Ukr.Media.

Підлітковий вік - це період, коли активно формується особистість людини (формування закінчується приблизно до 18 років), йде підготовка до дорослого життя. Перед кожною дорослішою дитиною стоять важливі вікові завдання, які вона здатна більш або менш успішно вирішувати, не залежно від того, вона підозрює про їх існування чи ні. Щоб ці завдання вирішувалися успішно, підліткові просто необхідна грамотна допомога, яка полягає не тільки в знанні особливостей перехідного віку і цих завданнях, але й в умінні надавати допомогу з терпінням, душевною теплотою і цікавою, прийнятній для нього формі.

Ось кілька порад щодо обмежень, які Ви будете встановлювати для підлітка:

 Спілкуйтеся ефективно

 Будьте коректними, коли справа доходить до введення правил і наслідків їх порушення. Для того, щоб підліток взяв до уваги ці правила і всі батьківські поради, важливо не залишати лазівку для їх порушення.

 Поясніть йому свою точку зору

 Так як в підлітковому періоді порушуються багато правил, важливо пояснити дитині, що дозволяється, а що робити не можна. Так, поговоріть з вашою дитиною про фільми, відео ігри, музику, які йому дозволяються, а також про те, що і коли одягати. Гардероб, особливо для дівчат, в цей період відіграє важливу роль, адже в цьому віці відбувається пильне вивчення своєї зовнішності, посилюється бажання бути прийнятими однолітками (у тому числі протилежної статі).

 Радьте своїй дитині

 Частина мозку, яка відповідальна за зв'язок між причиною і наслідком не повністю розвинена до 20 років. Підлітки не завжди роблять баланс між вибором і результатом їх вибору. Але найефективніший вплив справлять поради та рекомендації, а не суворі розпорядження. Дозвольте дитині самостійно зробити вибір, але при цьому непомітно підштовхніть її до правильного рішення.

 Дозвольте підлітку взяти на себе відповідальність

 Дохідливо поясніть, що дії, вчинені в такому юному віці вже можуть мати серйозні наслідки і підліток може понести відповідальність. Можна для наочності навести кілька прикладів, коли необдумані дії в підлітковому віці оберталися тим, що все життя було зіпсоване. А також запропонуйте розглянути альтернативний варіант - приклади, в яких свідомість і відповідальність юнака/дівчини посприяла їх подальшого успіху.

 Введення правил повинно бути розумним і перебувати в балансі з любов'ю та підтримкою з боку батьків

 Якщо батьки вводять безліч заборон, але це супроводжується відсутністю любові, такий підхід відноситься до вкрай несприятливого варіанту. Але й інший варіант, при якому все дозволено, а любові немає, теж несприятливий. Таке виховання формує людей:

з мало вираженою емоційною чуйністю, не вміючих визначити межі своєї поведінки, не враховуючих інтереси інших людей.

Щоб вище перераховані правила мали більший ефект, треба мати деяке уявлення про психологію тінейджера. Безсумнівно, в цьому віці підлітки потребують обмеження, інакше самостійно вони не зможуть уникнути деструктивних форм поведінки, адже негативних прикладів в навколишньому світі предостатньо. Але Вашій дитині в цьому віці просто необхідний власний досвід: йому важко зрозуміти правильність ваших слів, якщо у нього не буде хоч якогось багажу соціального досвіду.

 Основні потреби підлітка:

 В підтримці й увазі без оцінок і засудження, тобто в безцінній любові, теплоті, прийняття і мудрості дорослих; У цікавих життєвих подіях. Інтерес є головним рушієм особистісного розвитку людини, а в підлітковому віці це особливо актуально; В задоволенні. Тінейджер вивчає себе, свої відчуття і почуття, прагне до збагачення чуттєвого; У визнанні та повазі. Коли людина отримує визнання і повагу, у неї виробляється стійка впевненість у собі як в особистості, а це - запорука подальшого успіху в його подальшому житті; У спілкуванні та прийнятті собі подібних. Підлітку необхідно знати, відчувати, що він важливий для оточуючих, що до його думки прислухаються. Він готовий зробити багато чого, щоб реальна (уявна) група людей, до якої він би хотів належати (так звана референтна група), визнала його рівним собі, навіть якщо при цьому доведеться наступити на горло своїм власним «Я».

Батьки повинні пам'ятати, що кризовий період - підлітковий вік - неминучий, тому треба максимально до нього підготуватися. Не забувайте, що дитині і самій зараз нелегко, тому і Вам буде з нею не солодко, але не переставайте любити її, підтримувати, бути відкритими в спілкуванні і бажання вислухати і допомогти, нагадуйте про важливі правила поведінки.

Важливо: Хоча підлітки, особливо ті, у кого сильно проявляється самостійність і незалежність, старанно відмежовуються від впливу батьків (багато хто взагалі уникають бути схожими на них), тим не менше вони не можуть повністю відійти від моделей поведінки батьків, від принципів, від розумних підстав життя. Волею-неволею стиль життя передається дітям і підліткам від їх батьків. Не забувайте про це, коли будете встановлювати обмеження для дитини-підлітка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поради #підлітки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...