• Головна
  • Понад 30 тисяч буковинців не змогли отримати субсидії
18:30, 22 жовтня 2018 р.

Понад 30 тисяч буковинців не змогли отримати субсидії

Понад 30 тисяч буковинців не змогли отримати субсидії

Субсидія не призначається за наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Заборгованість за газ у Чернівецькій області мають 31,4 тис. отримувачів субсидій. Згідно з чинними нормативними документами, наявність боргів за використаний природний газ є  підставою для припинення нарахування субсидій. Для подальшого отримання державної допомоги буковинцям необхідно погасити заборгованість та надати документи, що це підтверджують.

Станом на 1 жовтня 2018 року за особовими рахунками отримувачів субсидії в Чернівецькій області значилася двомісячна заборгованість за спожитий газ в неопалювальний період на суму 84 млн грн. На основі інформації про прострочену заборгованість органи соцзахисту призупинили надання державної допомоги 31,4 тис. субсидіантів.

Найбільша кількість таких споживачів проживає в м. Чернівці, Вижницькому, Кіцманському та Новоселицькому районах Чернівецької області. Згідно з постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови КМУ від 27 квітня 2018 р. № 329) «Положення про порядок призначення житлових субсидій» житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (якщо загальна сума перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), пише Главком

«Споживачі природного газу, які отримують субсидію, повинні розуміти, що державна допомога не позбавляє їх від відповідальності сплачувати за спожитий енергоресурс. І щоб не втратити призначену допомогу, споживачі-субсидіанти мають дотримуватись правил, на основі яких ця допомога надається», - зазначає директор «Чернівцігаз Збуту» Володимир Ляшенко.

Окрім того, споживачі блакитного палива, які отримують субсидію, мають щомісяця до 5-го числа передавати показання своїх газових лічильників та сплачувати обов’язкову частку – так званий соціальний норматив, який вказано у повідомлені про призначення субсидії. Для подальшого отримання державної допомоги, споживачам блакитного палива необхідно повністю погасити заборгованість та надати в управління соцзахисту підтверджувальні документи.

Це може бути довідка про відсутність заборгованості, яку видає постачальник природного газу ТОВ «Чернівцігаз Збут», або ж просто квитанція про оплату. Тільки після цього органи соціального захисту можуть розглянути можливість відновлення державної допомоги. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидії #оформлення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...