На Буковині люди, які мають підвищений ризик інфікування ВІЛ, проходитимуть профілактику

На Буковині люди, які мають підвищений ризик інфікування ВІЛ, проходитимуть профілактику, Антоніна Сімаченко

Незабарам область отримає медичні препарати для 20 курсів терапії.
Вона передбачена для осіб, які мають підвищений ризик інфікування ВІЛ

– Повідомлення про те, що Чернівецька область незабаром отримає медпрепарати для 20 курсів до контактної антиретровірусної терапії, днями отримали від Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, – каже головний лікар Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, експерт Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Володимир Мочульський.

– Доконтактна антиретровірусна терапія призначена для осіб, які мають підвищений ризик інфікування ВІЛ, – жінок, котрі надають сексуальні послуги, партнери ВІЛ-позитивних осіб тощо. Ці люди постійно наражають себе на небезпеку підхопити дану хворобу.

Про це йдеться на сайті Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА.

Як пояснює фахівець, доконтактна терапія являє собою своєрідну профілактику ВІЛ/СНІДу й полягає в попередньому прийомі антиретровірусних препаратів за двома, найпростішими, схемами. Це – одна таблетка на добу.

– У країнах Європи давно застосовують такий метод профілактики. Приміром, ВІЛ-інфікованим матерям дозволяють кормити дитину грудним молоком за умови, що при цьому не тільки жінка прийматиме антиретровірусну терапію, а й дитина прийматиме доконтактну терапію. Даний метод профілактики дозволяє запобігти інфікуванню ВІЛ. В Україні його введуть вперше, – додає В. Мочульський.

Буковина ВІЛ профілактика
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі