Буковинці змушені за власні кошти купувати інсулін

Буковинці змушені за власні кошти купувати інсулін, Антоніна Сімаченко

У Чернівецькій області 39 тисяч осіб хворіють на цукровий діабет. Цукровий діабет визнано неінфекційною епідемією ХХІ  століття. Ця хвороба - у трійці захворювань, які найчастіше  спричиняють інвалідизацією та смертельні наслідки. І хоча  цукровий діабет досі невиліковний, завдяки  інсуліну люди  навчилися тримати його під контролем.

Серед хворих на цукровий діабет буковинців 5435 осіб потребують інсулінотерапії.

- З 2017 року впроваджена система реімбурсації, яка дає можливість кожному пацієнту отримати високоякісний інсулін, підібраний індивідуально з урахуванням важкості стану та алергічних реакцій. А раніше отримували те, що було закуплено, - розповіла АСС Світлана Шевчук, експерт Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА за фахом «Ендокринологія», лікар-ендокринолог КМУ «Міська лікарня №1» м.Чернівці. - Запровадження реєстру дає змогу уникати необґрунтованих закупівель, а відшкодування вартості препаратів інсуліну за цінами не вище референтних перешкоджає маніпуляціям з вартістю закупівель. Також відповідно до нової системи лікарі можуть протягом року змінити вид інсуліну в залежності від перебігу хвороби. А головне - у ендокринологів з’явилась можливість більше часу приділити пацієнтові. Кожен займається своєю стравою: лікарі призначають інсулін, проводять контроль та корекцію лікування, а аптечна мережа – закупівлю, збереження та видачу інсуліну. 

Проте є і проблеми. Найбільша - фінансування системи відшкодування вартості препаратів інсуліну.

- Об’єм необхідних коштів за умови співплатеж у виявився надто важким тягарем для місцевих бюджетів. Тому пацієнти змушені за власні кошти купувати життєвонеобхідні препарати, - каже Світлана Шевчук. – Важливим є також самоконтроль пацієнтів. Бо без нього навіть найкраща інсулінотерапія за 100% фінансування буде зведена нанівець.

Буковина діабет терапія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі