• Головна
  • Пенсіонерам доплатять по тисячі гривень, але пощастить не всім
16:00, 20 лютого 2019 р.

Пенсіонерам доплатять по тисячі гривень, але пощастить не всім

Пенсіонерам доплатять по тисячі гривень, але пощастить не всім

Віце-прем'єр Павло Розенко розповів, кому дістануться гроші 

Віце-прем'єр У країни, Павло Розенко, анонсував фіксований  відсотковому співвідношенні до виплат перерахунок пенсій.

В Україні ухвалили проект про прерахунок виплат окремим категоріям пенсіонерів. Тим, чия пенсія становила понад 5 тисяч гривень в рамках закону  «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» до виплат ще додадуть зверху тисячу гривень, пише Знай.юа.

Таку зміну пояснюють перерахунком фіксованих пенсій в процентному співвідношенні на рівні 17-20%

План до виконання настане вже на початку березня місяця, підвищувати виплати будуть за новою розробленою формулою, яка враховує коефіцієнт інфляції і зростання зарплат за попередні роки в Україні. 

Таку заяву зробив віце-прем'єр-міністр України, повідомляє Урядовий портал. 

Павло Розенко зазначив, що на даний момент на рахунках Пенсійного фонду України достатньо грошей , щоб здійснити прерахунок пенсій. 

Також, прем'єр обрадував і тих у кого пенсія нижче мінімальної ( 1497 гривень), так як виплати пенсіонерам будуть підвищені до рівня "мінімалки", а при умовах перерахунку вони, можливо, зростуть ще більше. Він зазначив, що такі виплати за віком, в Україні, отримують близько двох мільйонів чоловік, тому держава гарантує їм мінімальну пенсію.  Різницю ж обіцяють компенсувати за рахунок коштів бюджету. 

Раніше віце-прем'єр розповів про те, чому ж держава раніше не здійснила перерахунок пенсій. З 2012 року діяв закон  про "зрівняльну" системі пенсій, коли громадяни з мінімальним стажем роботи могли отримувати таку ж пенсію, як і особи, які працювали і сплачували внески у Національний фонд понад 20 років. Саме цю ситуацію намагається вирішити приавління допомогою "осучаснення" пенсій. Першу частину проекту провели ще в 2017 році, а ще одна планується на березень 2019.

З 1 березня 2019 року знову буде проведена переіндексація пенсій. Пенсії будуть підвищені щодо коефіцієнта, що враховує зростання інфляції і середніх зарплат по країні. За підрахунками, такий коефіцієнт дорівнює 1,174, що означає збільшення пенсій в середньому на 17% 

Міністр соціополитики Андрій Рева вніс свої корективи, вказавши, що вище 17,4% на даний момент пенсії не підвищать. Так як це максимальний відсоток надбавки, який може запропонувати держава. 

15 лютого в Мінфіні предствали звіт про доходи пенсійних українців. Станом на січень 2019 року в середньому пенсія становить 2,6 тисяч гривень.

У той же час, найбільш високі пенсії були зафіксовані у колишніх суддів - близько 28,7 тисяч гривень, а найнижчі у осіб з недостатнім трудовим стажем, близько 1,5 тисяч гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсії #гроші
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...