• Головна
  • Що робити буковинцю, якого вкусив кліщ?
21:00, 27 березня 2019 р.

Що робити буковинцю, якого вкусив кліщ?

Що робити буковинцю, якого вкусив кліщ?

Із початком весни в природі активізуються такі небезпечні паразити, як кліщі.

Вони проявляють активність практично весь теплий період року: з березня по листопад. Проте в квітні-травні та у серпні-вересні вони найбільш активні. І якщо раніше кліща можна було підхопити в основному в лісі, то в останні роки вони поширились в парках та в дачних зонах. Наприклад, в минулому році чернівчани били на сполох, зареєструвавши петицію, в якій просили провести дезінфекцію парків в місті через те, що побільшало випадків зараження кліщем після відвідин.

Варто знати, що кліщі живуть в траві, кущах та інколи деревах, але не вище півметра. Тому думка про те, що кліщі можуть впасти з гілки дерева не правильна. Вони люблять вологі та прохолодні місця. Тому більш активні зранку, ввечері та вночі, пише 0372.ua.

Кліщі здатні залізти на одяг людини та перебувати на тілі 30-40 хвилин в пошуку підходящого місця для укусу. Крім цього, до приміщення кліщі можуть потрапити на квітах та домашніх тваринах. Тому фахівці радять ретельно оглянути своє тіло та одяг після відвідин лісу чи парку, а потім повторити цю процедуру через 30 хвилин та через годину. Через те, що при укусі кліщ виділяє із слиною анестезуючу рідину, його укус є практично безболісним. Жертва кліща, зазвичай, відчуває біль аж за кілька годин.

Що робити буковинцю, якого вкусив кліщ?, фото-1

Основні місця, де може вкусити кліщ:

  • шия,
  • підпахви,
  • жирові складки,
  • груди
  • в паховій області
  • за колінами
  • за вухами
  • між лопаток

Проте це не означає, що кліщ не може вибрати й інше місце укусу.

Якщо ви все таки виявили кліща на тілі, то негайно зверніться до лікаря. Однак якщо такої можливості немає або медична допомога буде надана аж через кілька годин, то варто спробувати самому витягнути паразита. Для витягування кліща придумали навіть спеціальний інструмент, якого, скоріше за все, немає у звичайної людини. Проте це не біда, бо можна використати пінцет або нитку.

Якщо ви вибрали пінцет, то взявши кліща вам потрібно кілька разів прокрутити його навколо своєї осі, а потім потягнути. Якщо ви вибрали нитку, то вам спочатку потрібно зробити петлю, а потім помістити її між кліщем і шкірою та повільно тягнути.

Після видалення кліща із шкіри Вам потрібно обробити рану йодом, спиртом чи одеколоном. За місцем укусу потрібно спостерігати наступні кілька днів. Якщо через 2-3 дні рожева пляма зійде, то все гаразд, якщо ні, то терміново йдіть до лікаря.

Самого ж кліща не викидайте, а віднесіть на аналіз до лабораторії, тому що близько 70% кліщів переносять небезпечні хвороби, такі як:

Хвороба Лайма або бореліоз -  проявляється: жар, головний біль, втома, скутість в м’язах шиї, нудота, блювання. Характерним симптомом є специфічна шкірний висип, розповсюджується кільцеподібне почервоніння – мігруюча еритема. Кліщовий енцефаліт - Раптове підвищення температури тіла до 38-39 °С, головний біль, ригідність м’язів шиї, повторна блювота. Розвиток загальної слабкості, болю в м’язах спини, шиї, рук. Може спостерігатися оглушення свідомості. Виникає менінгеальний синдром, до якого приєднуються атрофічні паралічі.

Ерліхіоз - гострий початок з різким підвищенням температури і тремтінням. Типові м’язові і суглобові болі, загальне нездужання. До проявів ерліхіозу відноситься висип, блювання або нудота, бувають абдомінальний біль (у животі).

Кліщовий поворотний тиф - клінічна картина розвивається приблизно на 14 добу захворювання після укусу кліща. Хвороба починається гостро з лихоманки і різких головних болів. Крім цього, з’являється безсоння, слабкість, пропадає апетит. До моменту підвищення температури на шкірі утворюється темно-вишнева папула, і виникають різної форми висипання. Іноді розвивається жовтяниця, спостерігаються помірні болі в суглобах, литкових м’язах.

Туляремія - характерною ознакою є збільшення лімфатичних вузлів до розмірів волоського горіха. Патологія може спровокувати специфічні ускладнення (вторинну туляремійний пневмонію, перитоніт, менінгоенцефаліт), а також абсцеси і гангрена.

Бабезіоз - викликається бабезиями, які після укусу проникають в еритроцити людини, де розмножуються, руйнуючи при цьому червоні клітини. Хвороба розвивається на тлі зниженого імунітету. З її перебігом наростає анемія, спостерігаються симптоми гострої ниркової і печінкової недостатності. У людей з нормальним імунним статусом бабезіоз протікає безсимптомно.

Плямиста лихоманка - викликається мікроорганізмами бактеріального походження з групи рикетсій. Ця хвороба виникає у людини від укусу кліща, збудник може потрапити в ранку при розриві зараженого членистоногого і розчісуванні даної ділянки. Вражає судини, викликає такі важкі ускладнення, як інсульти, ниркова недостатність. У всіх випадках прогноз досить серйозний.

Також не забувайте, що кліщі можуть вкусити ваших домашніх улюбленців. Тому після прогулянки огляньте вашу тварину, розчешіть. У разі виявлення зверніться до ветеринара або витягніть самі паразита. Після цього тиждень-два поспостерігаєте за поведінкою тварини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліщ #паразит #лікар
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...