• Головна
  • Чернівецький оперативник розповів про особливості своєї професії
09:00, 9 квітня 2019 р.

Чернівецький оперативник розповів про особливості своєї професії

Чернівецький оперативник розповів про особливості своєї професії

У системі органів внутрішніх справ Іван Довган відпрацював 33 роки, з них 22 – у карному розшуку. Вийшовши на пенсію, він і надалі тримає руку на пульсі діяльності кримінальної поліції Буковини. Іван Васильович переконаний: якщо людина щось знає, то свої знання і досвід мусить передавати наступникам. Сьогодні розмова про те, що таке карний розшук, якими є справжні оперативники та в чому секрет успішного розкриття злочинів.

 Чому свого часу Ви обрали карний розшук? Що вплинуло на вибір напрямку діяльності?

- Мабуть, воно десь в душі було. Я виховувався в дитячому будинку і ставив перед собою певну мету – здобути хорошу освіту, розвиватися і робити щось корисне. Після служби в армії я вступив до школи міліції. А звідти за направленням прийшов працювати у Чернівці, у карний розшук Першотравневого району.

Дуже вдячний долі, що там були такі чудові люди, професіонали своєї справи, котрі мене вчили. Тоді мені взагалі повезло з колективом – ми були, як одна сім’я. А десь років через два-три я вже був старшим опером. Загалом, у Першотравневому райвідділі я відпрацював сім років. А потім мені запропонували викладати у школі міліції оперативно-розшукову діяльність.

 А викладацькою діяльністю Ви довго займалися?

- Десь близько року… Все ж таки більше хотілося практичної роботи. Тепер уже можу з упевненістю говорити, що таке рішення було правильним.

Потім я перейшов працювати в Ленінський райвідділ (зараз Шевченківське відділення). Там мені знову ж таки пощастило з колективом. Віктор Король тоді був начальником, Геннадій Москаль – його заступником, а я очолював карний розшук.

Ті часи досі згадую з гордістю. Шевченківський райвідділ у Чернівцях обслуговує третину міста, а злочинів там – одна третина від усієї кількості по області. Така ситуація через те, що то спальний район. І, уявіть собі, при цьому всьому ми розкривали майже всі злочини – оце була робота!

Хочу зауважити, що зі мною тоді працювали такі люди, з котрими робота була наче свято! Я відчував себе з ними одним цілим, одним монолітом. Ми жили роботою! І завдяки цим людям ми й отримували такі високі показники. І скромність тут зайва – то дійсно був золотий колектив. Більше десятка моїх колишніх підлеглих згодом стали генералами, депутатами Верховної Ради України тощо.

– Ви з таким захопленням розповідаєте про роботу. Чим для Вас є карний розшук?

- Це моє життя! Карний розшук для мене не є роботою, це – улюблене заняття, відпочинок. І саме головне – це момент радості від виконаної роботи, коли повертаєш людині те, що у неї вкрали.

А взагалі у нас настільки була злагоджена робота колективу! Кожен знав своє місце, кожен знав, що і як має робити.

– Коли розмова заходить про колектив, у Вас очі світяться щастям і гордістю. Яке значення у карному розшуку відіграє команда?

- Це основне! Одна людина, навіть якщо вона має дар від Бога до розкриття, сама практично нічого не зробить. Бо та ж реалізація, затримання – без колективу неможливі.

Якщо немає команди, якщо колектив «не спрацьований», це може обернутися не тільки провалом операції, а й нести реальну загрозу як для правоохоронців, так і для пересічних громадян. За моєї пам’яті такі випадки траплялися вкрай рідко, але все ж таки були. І це страшно!

– А чи доводилося Вам рятувати життя?

- Я пропрацював на керівній посаді більше 25-ти років. У мене в підпорядкуванні було не менше тисячі людей. І за час моєї роботи жоден підлеглий не загинув, не був поранений. Для мене, як керівника, це надзвичайно важливо. Адже, фактично, працівники карного розшуку завжди в зоні ризику.

– Я так розумію, що і зараз Ви цікавитесь діяльністю карного розшуку.

- Справді, це дійсно так. Хлопці мене запрошують на свята, заходи чи, наприклад, якщо порада потрібна. Я завжди охоче відгукуюся на їхнє запрошення.

І я завжди кажу, як воно є. Я розумію, що сьогодні техніка, мобільні телефони, камери відеоспостереження тощо. Але, хлопці, пам'ятайте, що для успішної роботи треба якомога більше спілкуватися з людьми! Якщо на своїй території обслуговування ви працюєте з людьми, котрі там проживають, якщо ви з ними знаходите контакт – у вас завжди буде позитивний результат! Ви можете ще навіть не побачити по своїх камерах, а вже будете мати інформацію про злочин і будете знати, як його розкрити. Мало того, ви зможете попередити навіть той злочин, який ще готується або розкрити той латентний, про який і не здогадуєтеся.

Колишніх оперів не буває. І якщо людина щось знає, то ці свої знання мусить передавати наступникам. Якщо щось знаєш, умієш і навчаєш цьому інших – то ти вже зробив щось хороше!

Пише відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оперативник #професія #робота #діяльність
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...