• Головна
  • У Чернівцях говорили про перспективи розвитку будівництва та архітектури
Фото
21:30, 11 квітня 2019 р.

У Чернівцях говорили про перспективи розвитку будівництва та архітектури

Фото
У Чернівцях говорили про перспективи розвитку будівництва та архітектури

Сьогодні у Мармуровій залі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича відбувся загальнонаціональний семінар "Актуальні питання проектування, експертизи проектно-кошторисної документації та будівництва", організований Академією будівництва України. Віце-президент цієї організації Віктор Лещинський розповів журналісту Сайту міста Чернівці 0372.ua про основні цілі та задачі діяльності Академії, а також напрямки співпраці з Чернівецькою облдержадміністрацією.

Академію будівництва України створено у 1993 році. На сьогодні  Академія має 15 територіальних та 32 галузевих відділення по всій території України,  1600 дійсних членів-кореспондентів, іноземних членів – відомих вчених, представників освіти, проектування та експертів, працівників будівельного виробництва та промисловості будівельних матеріалів України. Професійний склад Академії представляють Герої України, лауреати державних премій, заслужені діячі науки і техніки, заслужені будівельники, архітектори, працівники вищої школи, ветерани  галузі.

У Чернівцях говорили про перспективи розвитку будівництва та архітектури, фото-1

З 2018 року Академія будівництва України започаткувала загальнонаціональний науково-освітній проект щодо просвітницької діяльності у регіонах України. У минулому році було проведено 7 таких конференцій у різних містах. У 2019 році планується провести вже 12.

"Метою таких заходів є адаптація сфери будівництва та архітектури до змін у чинному законодавстві. Зокрема, це координація роботи проектувальників, архітекторів та замовників у напрямку збереження історичної спадщини та споруд, їх адаптації до інклюзивності та іноваційних технологій", - розповідає Віктор Лещинський.

Введення інноваційних технологій та інклюзивності у будівництво забезпечується шляхом правильної розробки та перевірки проектно-кошторисної документації. На жаль, сьогодні в Україні якість цих процесів досі залишається на низькому рівні. Саме вирішенням цих проблем і не тільки займається АБУ. Вона забезпечує якість та прозорість експертиз документації перед початком будівництва, адже це є один з найважливіших архітектурних процесів.

Зокрема, однією з найважливіших умов перевірки є відповіднпість проектів будівництва чинним Державним будівельним нормам, які постійно змінюються з метою наближення якості будівництва та архітектури в Україні до світових стандартів. Сьогодні це необхідність забезпечення зручності користування інфраструктурою усіма видами населення: це і звичайні громадяни, люди з інвалідністю, вагітні жінки, діти та люди поважного віку.

Вирішення цих проблем має забезпечуватися на усіх рівнях. Зокрема, проблемним сегментом на сьогодні є рівень освіти та незабезпечення цієї сфери висококваліфікованими кадрами. 

У Чернівцях говорили про перспективи розвитку будівництва та архітектури, фото-2

"Нині великим недоліком освіти у цій галузі є застарілість методів навчання та відсутність введення світових інноваційних технологій" - каже віце-президент Академії.

Дійсно, сьогодні занадто багато кваліфікованих спеціалістів виїзжджають за кордон, оскільки там набагто сприятливіші умови праці та набагато вищі зарплати для працівників галузі. Натомість українське будівництво бідніє як в інтелектуальній сфері, так і в робітничій. Оскільки держава, на жаль, не забезпечує належного рівня навчання для робітничого класу будівельної сфери.

"За кордоном заробітня плата для таких спеціалістів коливається у межах 1500 євро. Щоб наші спеціалісти робітничої та інтелектуальної ланок залишалися в Україні, розвиваючи саме наше містобудування, заробітня плата для них має бути хоча б 1000 євро в місяць. Це ми і плануємо забезпечити у найближчі кілька років", - зазначає Віктор Петрович.

Як і з більшістю регіонів України, Академія будівництва тісно співпрацює і з Чернівецькою обласною радою. Сьогодні на семінарі обговорювалися проблеми розвитку будівництва та архітектури у Чернівцях. Були запрошені професіонали, спеціалісти та науковці з усієї України, а також місцеві. Зокрема, зі вступним словом виступив заступник голови Чернівецької ОДА Ігор Богатирець, який наголосив на необхідності адаптації будівельної галузі на Буковині до загального соціально-економічного розвитку.

У Чернівцях говорили про перспективи розвитку будівництва та архітектури, фото-3

Про забезпечення нашого регіону кваліфікованими кадрами, рівень освіти та перспективи розвитку будівельного комплексу розповіли в.о. ректора ЧНУ Олег Ангельський та заслужений будівельник України Василь Каглянчук. Вони налаштовані на активну співпрацю з Академією та її підрозділами, щоб якомога швидше підняти рівень будівельної галузі на Буковині до чинних національних та світових стандартів.

"Чернівці неймовірно красиве місто з унікальною старовинною архітектурою. І саме тому тут є чимало проблем і невідповідностей інфраструктури до чинних Державних будівельних норм. Наша співпраця з Чернівецькими представниками влади, освіти та галузі спрямована на адаптацію місцевого будівельного комплексу до цих норм, але зі збереженням історичної унікальності. Засмучує той факт, що сьогодні у Чернівцях практично немає належного забезпечення комфортності проживання для усіх верств населення. Це потребує термінових змін. Але усі ми знаємо, що без минулого і знання своєї історії немає і не може бути нормального майбутнього. Саме тому ми орієнтуємося на осучаснення да оновлення будівельної сфери на Буковині зі збереженням унікальності місцевої історії" - розповідає Віктор Лещинський.

У Чернівцях говорили про перспективи розвитку будівництва та архітектури, фото-4

Сьогоднішній семінар минув досить продуктивно. До заходу долучилися також студенти факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Протягом заходу відбувався живий діалог між його учасниками. Спікери обговорили основні проблеми розвитку галузі будівництва та архітектури в Україні та Чернівецькій області зокрема, а також вказали на потенційні шляхи їх вирішення. Тому маємо щиру надію, що зовсім скоро завдяки тісній співпраці місцевої влади, науковців та професіоналів з Академією будівництва України та її підрозділами будівельний комплекс Буковини максимально наблизиться не лише до вітчизняних, а й світових стандартів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#будівництво та архітектура #події ЧНУ #Академія будівництва України #вирішення проблем #освіта #Чернівці #Буковина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...