• Головна
  • 9 порад для чернівчан, щоб уникнути отруєння на пікніку
21:15, 22 квітня 2019 р.

9 порад для чернівчан, щоб уникнути отруєння на пікніку

9 порад для чернівчан, щоб уникнути отруєння на пікніку

Із початком теплої пори року чимало буковинців та чернівчан на вихідні вибираються на природу чи в парк та влаштовують пінкіки. А так як попереду травневі свята, то сайт 0372.ua підготував декілька корисних порад, щоб не отруїтись на пікніку.

1. Чистота. Перед приготуванням та вживанням добре вимийте руки, особливо, якщо до того ви гладили тварин, перебували в транспорті чи трогали м'яч. Також не забувайте про чистоту тих поверхонь, на яких готуєте чи ріжете їжу. Крім цього, варто потортуватись про захист їжі від тварин.

9 порад для чернівчан, щоб уникнути отруєння на пікніку, фото-1

2. Сирі та готові продукти окремо. Для перевезення та приготування використовуйте різних посуд та роздільні дошки для сирих та готових продуктів, щоб уникнути забруднення.

3. Напіврозморожене м'ясо. Перед приготуванням м'яса на грилі його потрібно обов'язково повністю розморозити, інакше воно буде нерівномірно прожарюватись та може призвести до отруєння.

4. Слідкуйте за температурою. Якщо ви берете на пікнік м'ясо, але будете його жарити через кілька годин після того, як витягнете із холодильника, то варто подумати про його зберігання в цей час. Це ж стосується соусів та інших продуктів, які швидко псуються. Можливо, варто взяти невелику сумку-холодильник, в якій буде пітримуватись температура нижче 5 градусів С. 

5. Термін придатності. Перед тим, як поїхати у ліс чи за місто, де немає поруч магазинів, перевірте на всіх продуктах терміни придатності на всякий випадок.

6. Не тримайте довго страви на столі. Не залишайте довже, ніж на 120 хвилин готові страви на столі, особливо, якщо спека. Під час спеки готові страви значно швидше псуються.

7. Візьміть багато води. На пікнік обов'язково візьміть багато води. Вона пригодиться не тільки для того, щоб пити, а й щоб помити руки та продукти. Також варто утриматись від вживання води із невідомих водойм.

9 порад для чернівчан, щоб уникнути отруєння на пікніку, фото-2

8. Не забудьте взяти апетчку. Навіть якщо ви взяли всі свіжі продукти, не тримали страви на спеці, все одно може трапитись, що комусь із учасників пінкіка може стати погано. Тому на всякий випадок візьміть аптечку, особливо, якщо ви виїжджаєте за місто.

9. Не потрібно недооцінювати отруєння. Якщо таки хтось отруївся під час пікніку, то не варто недооцінювати це. Надайте хворому першу допомогу та відправте його додому, де хтось проконтролює його стан.

Пам'ятайте, що симптоми отруєння з'являються раптово. У хворого підвищується температура тіла, знижений або відсутній апетит, слабкість, пронос і приступоподібний біль у животі, здуття живота, нудота і блювання, холодний липкий піт, низький тиск.

Читайте також:

Що чернівчанам взяти на пікнік, крім м'яса?

Що робити буковинцю, якого вкусив кліщ?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поради #буковина #чернівці #отруєння #пікнік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...