• Головна
  • У Чернівці завітає делегація з Німеччини
16:00, 24 квітня 2019 р.

У Чернівці завітає делегація з Німеччини

У Чернівці завітає делегація з Німеччини

25 квітня із робочим візитом у Чернівцях перебуватиме обербургомістр столичного міста федеративної землі Північний Рейн-Вестфалія пан Томас Ґайзель.  До складу делегації, яка його супроводжуватиме, входять чільні представники Єврейської громади м. Дюссельдорф: д-р Адріан Флор, Герберт Рубінштайн, Ольга Розов, Маттіас Ріхтер. Візит носитиме ознайомлювальний характер і має на меті започаткування співпраці між містами та регіонами. 

Місто Дюссельдорф із населенням майже 650 тис. мешканців є сьомим за величиною містом Німеччини і вважається важливим економічним та культурним центром. Місто на Рейні славиться добре розвинутою інфраструктурою, особливим «рейнським» менталітетом, потужною індустрією сучасної моди і культури, а також воно відоме на весь світ як місце, де народився німецький поет Гайнріх Гайне. Одночасно Дюссельдорф за правом носить статус великого університетського міста, у якому живуть і навчаються 50 тис. студентів. Місто є домівкою для представників багатьох етнічних груп, з поміж яких виділяється 7000-на єврейська громада – одна з найбільших у цілій Німеччині.

Так склалося історично, що історія цієї громади тісно пов’язана із Чернівцями. Саме вихідці із міста над Прутом такі, як, наприклад, д-р Ізідор Евіан, а також багато інших представників тогочасної чернівецької економічної, політичної та культурної еліти, яким вдалося вижити під час Голокосту, безпосередньо спричинилися до відродження організованого єврейського життя у місті на Рейні у повоєнний час. Деякі з них, як наприклад, 83-річний Ґерберт Рубінштайн, а також нащадки інших колишніх чернівчан в значній мірі визначають обличчя і особливий характер єврейської громади Дюссельдорфа й у наш час. 

Перерваний на довгий час зв'язок між колишніми чернівчанами у Дюссельдорфі та містом, де вони народилися, у 2016 р. знову було відновлено. Це стало можливим завдяки обміну делегаціями, а також спільній реалізації декількох освітніх і культурних проектів, серед яких варто виділити: «Буковинські пори року», в рамках якого у Дюссельдорфі було проведено цілу низку заходів, пов’язаних із Чернівцями та Буковиною; «Вчимося пам’ятати», в рамках якого у Чернівцях у 2018 р. були презентовані сучасні форми і техніки меморіалізації Голокосту та просвітницької роботи з учнями та студентами, у тому числі дитяча книга про Голокост у Чернівцях «Піжмурки зі смертю» із елементами графічного роману. 

Зазначені проекти фінансувалися за рахунок фондів Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, призначених для зміцнення співпраці із громадянськими суспільствами країн Східного партнерства, а здійснювалися Єврейською громадою міста Дюссельдорф спільно з Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв Буковини та управлінням освіти Чернівецької міської ради, іншими інституціями м. Чернівці. 

Своїм візитом до Чернівців обербургомістр Томас Ґайзель бажає вшанувати численних буковинців та чернівчан таких, як, наприклад, поетеса Роза Ауслендер, поет Альфред Кіттнер, а також ціла низка відомих адвокатів, лікарів, підприємців, митців тощо, які своїм талантом та подвижницькою працею примножували і примножують добробут та славу міста на Рейні. 

Програма перебування делегації м. Дюссельдорф у Чернівцях

9:00 - Зустріч із секретарем Чернівецької міської ради.

9:45 - Зустріч із в.о. Голови Чернівецької ОДА.

10:30 - Візит до Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини.

11:15 - Відвідання території гетто, покладання квітів до пам’ятника Розі Ауслендер.

12:00 - Відвідання єврейського кладовища, вшанування пам’яті жертв Голокосту, презентація проекту ММЦ євреїв Буковини на базі приміщення колишнього Дому прощання.

14:30 - Прогулянка вулицею Ольги Кобилянської. 

15:00 - Відвідання об’єкту ЮНЕСКО «Резиденція православних митрополитів Буковини і Далмації», зустріч із керівництвом ЧНУ. Знайомство із діяльністю центру «Ґеданкендах».

17:00 - Відкриття фотовиставки Ксенії Марченко (м. Київ) «Код» у приміщенні арт-галереї “Steinbarg Gallery&Café”, повідомляє прес-служба Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини.

Читайте також: у Чернівцях відбулась прес-конференція з нагоди року французької мови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#німецька делегація #культура #музей історії #єврейська спадщина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...