• Головна
  • На Буковині відбулася презентація проектів у межах співробітництва "Україна-Молдова"
18:50, 8 травня 2019 р.

На Буковині відбулася презентація проектів у межах співробітництва "Україна-Молдова"

На Буковині відбулася презентація проектів у межах співробітництва "Україна-Молдова"

Вчора, 7 травня, у приміщенні обласної держаної адміністрації відбулась публічна презентація результатів впровадження на території Чернівецької області проектів в рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства «Україна-Молдова». Захід присвячений до відзначення 10-ліття функціонування ініціативи «Східне партнерство».

Модерувала захід начальниця управління управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції обласної державної адміністрації Ганна Жебчук.

Презентував результати дослідження на тему: «Україна в координатах Східного партнерства 2017-2020 роки» координатор Робочої групи «Контакти між людьми» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, голова правління Молодіжної організації «СТАН» Ярослав Мінкін.

Також результати локальних проектів презентували регіональні

Довідково. Відповідно до Плану дій Програм  територіального співробітництва країн Східного партнерства і Стратегії Програм територіального співробітництва країн Східного партнерства Програма територіального співробітництва Молдови та України була спільно підготовлена під керівництвом Державної канцелярії Республіки Молдова та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з урахуванням рекомендацій Програми сприяння територіальному співробітництву країн Східного партнерства (Програми сприяння EaPTC).

Мета програми – зміцнення транскордонних контактів між місцевими органами влади, громадами та організаціями громадянського суспільства з метою сприяння вироблення спільних рішень для спільних проблем соціально-економічного розвитку.

Програма ТС охоплює  площу 101766 км2, у т. ч. 33 846 км² у Молдові та 67920 км² в Україні. Зона дії програми ТС Молдова – Україна охоплює наступні регіони/адміністративні одиниці, розташовані вздовж молдовсько-українського державного кордону:

- Молдова: вся територія;

- Україна (області): Чернівецька, Одеська, Вінницька.

Бюджет Програми: 3,3 млн. євро.

Мінімальна сума гранту: 60 000 євро.

Максимальна сума гранту: 300 000 євро.

Розмір власного внеску партнерів (співфінансування): 10% (кошти).

Пріоритети Програми:

- Сприяння більш тісним бізнес‐зв’язкам через кордон.

- Диверсифікація джерел доходу і розвиток альтернативної зайнятості у сільській місцевості.

- Вирішення транскордонних екологічних проблем, підвищення готовності до надзвичайних ситуацій.

- Сприяння багатокультурному розмаїттю та соціальній інтеграції етнічних меншин по обидва боки кордону.

- Сприяння зміцненню міжособистісних зв’язків у соціальній сфері, у сфері культури, освіти та спорту, приділяючи особливу увагу питанням молоді.

У рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства «Україна – Молдова» в Чернівецькій області реалізовано 8 проектів на загальну суму понад 2,2 млн. євро (3 у сфері культури, освіти та спорту, 1 у галузі медицини, 3 стосовно захисту навколишнього середовища, 1 з безпеки життєдіяльності), повідомляється на сайті Чернівецької ОДА.

Читайте також: буковинська служба зайнятості укомплектувала 70% вакансій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#проекти #презентація #співробітництво #міжнародні відносини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...