• Головна
  • 4 роки Національної поліції на Буковині: які основні принципи її діяльності?
09:00, 18 червня 2019 р.

4 роки Національної поліції на Буковині: які основні принципи її діяльності?

4 роки Національної поліції на Буковині: які основні принципи її діяльності?

Зовсім скоро Національна поліція України відсвяткує четверту річницю своєї діяльності. Як усе починалося, чому міліція стала поліцією і які основні принципи її діяльності? Сайт міста Чернівці 0372.ua підготував короткий огляд.

2 липня 2015 року був підписаний Закон України «Про Національну поліцію», що визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України. Набрав чинності 7 листопада 2015 року.

Закон був прийнятий у рамках реформування системи Міністерства внутрішніх справ України, що передбачена Концепцією першочергових заходів з реформування системи МВС та Стратегією розвитку органів внутрішніх справ.

Усе почалося після Революції гідності. Тоді, за даними Інституту соціології Національної академії наук, рівень довіри до правоохоронних органів суттєво знизився - до 0,8 відсотка. Під час активізації сепаратизму на Донбасі у 2014 році близько 17 тисяч співробітників міліції зрадили Українському народу і перейшли на бік терористів.

У таких умовах було прийнято рішення щодо підписання закону, який затверджував створення Національної поліції в Україні — органу виконавчої влади, який служитиме суспільству і призначений для охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки.

День підписання Закону Президентом, 2 липня, став професійним святом — Днем Національної поліції.

Основні принципи діяльності Національної поліції України:

1) верховенство права - у своїй діяльності поліція керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави;

2) дотримання прав і свобод людини - під час виконання своїх завдань поліція забезпечує дотримання прав і свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами України. Також у діяльності поліції забороняються будь-які привілеї чи обмеження за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовною або іншими ознаками;

3) законність - поліція діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, заборонено виконувати злочинні чи незаконні розпорядження та накази;

4) відкритість та прозорість - поліція здійснює свою діяльність на засадах відкритості та прозорості в межах, забезпечує постійне інформування органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також громадськості про свою діяльність, забезпечує доступ до публічної інформації. Також поліція може оприлюднювати (поширювати) інформацію з обмеженим доступом лише у випадках та в порядку, визначених законом,  а нормативно-правові акти, що регламентують діяльність поліції, обов’язково оприлюднюються на веб-порталі центрального органу управління поліції;

5) політична нейтральність - поліція забезпечує захист прав та свобод людини незалежно від політичних переконань та партійної належності, у своїй діяльності вона є незалежною від рішень, заяв чи позицій політичних партій та громадських об’єднань. Окрім того, поліцейським заборонено висловлювати особисте ставлення до діяльності політичних партій під час виконання службових повноважень, а також використовувати службові повноваження у політичних цілях.

6) взаємодія з населенням на засадах партнерства - діяльність поліції здійснюється в тісній співпраці та взаємодії з населенням, територіальними громадами та громадськими об’єднаннями на засадах партнерства і спрямована на задоволення їхніх потреб. Відповідно до цього рівень довіри населення до поліції є основним критерієм оцінки ефективності діяльності органів і підрозділів поліції;

7) безперервність - поліція забезпечує безперервне та цілодобове виконання своїх завдань. Кожен має право в будь-який час звернутися за допомогою до поліції або поліцейського. І поліція не має права відмовити в розгляді або відкласти розгляд звернень з посиланням на вихідний, святковий чи неробочий день або закінчення робочого дня.

Нині Національна поліція України стрімко розвивається і показує позитивні зрушення і своїй діяльності, навідміну від її попередника "із запахом радянщини" міліції. Рівень корупції у правоохоронних органах значно впав, швидкість реагування на звернення громадян зросла, українці відносно задоволені діяльністю цього молодого правозахисного органу. Будемо надіятися, що так буде й надалі.

Читайте також: де на Буковині затримали найбільше корупціонерів?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#національна поліція #звернення громадян #законодавство України #державна влада #правозахист
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...