• Головна
  • Які ліки можна пити буковинкам під час вагітності, а які - протипоказані?
фото
15:34, 30 червня 2019 р.

Які ліки можна пити буковинкам під час вагітності, а які - протипоказані?

фото
Які ліки можна пити буковинкам під час вагітності, а які - протипоказані?

Стан вагітності жінки вимагає підвищеної безпеки при призначенні лікарських препаратів. Адже велика частина медикаментів не вивчалася на предмет використання у період вагітності. Тому існує безліч "підводних каменів", тобто потенційно небезпечних препаратів може виявитися набагато більше.

"У медицині є дані лише про 30 лікарських засобів, які точно можуть зашкодити і спровокувати внутрішньоутробні патології. На превелике щастя, ці препарати не використовуються в акушерстві або призначаються лише у крайньому випадку", пише ТСН. 

Чому не можна пити ліки у період вагітності?

Фармакологічна дія більшості медикаментів на ембріон і плід досі залишається не вивченою, оскільки подібні експерименти вважаються антигуманними. У деяких випадках прийом препаратів здатний спричинити:

- загибель ембріона (ембріолетальний ефект);

-пороки і аномалії розвитку плода;

-токсичний ефект.

Щодо вживання цих ліків варно вирішувати спільно з акушером-гінекологом. Можливе залучення інших профільних фахівців, якщо йдеться про лікування захворювань хронічного характеру.

Що можна застосовувати без ризиків для себе і дитини?

Вагітність – не хвороба, проте у цей період нерідко виникають стани, що вимагають вживання ліків. Кожна майбутня мама повинна розуміти, які препарати можна вжити до відвідування лікаря, а які категорично заборонені до самопризначення.

Нежить (риніт, гайморит)

Під час розвитку нежитю на тлі вірусних патологій, або як наслідок алергічної реакції, вагітній жінці дозволяється використовувати розчини на основі морської солі. Назальні спреї з активними речовинами фенілефрином і ксилометазоліном суворо заборонені під час вагітності і лактації.

Під час запалення слизової оболонки носа можливе використання препаратів, створених на основі ефірних масел, які послаблюють запальний процес, поліпшують дихання, надають протибактеріальний ефект.

У разі гострого риніту, за рясного виділення слизового вмісту пазух носа призначають судинозвужувальні засоби, але за умови суворого дотримання дозування і тільки коротким курсом (2-3 дні).

Кашель

За непродуктивного (сухого) кашлю, який супроводжується утрудненням відходження мокротиння, можна застосовувати відхаркувальні препарати, у складі яких рослинні компоненти.

Які ліки можна пити буковинкам під час вагітності, а які - протипоказані?, фото-1

Під час захворювань дихальної системи, які супроводжуються запаленням бронхів, трахеї чи гортані, призначаються місцеві протибактеріальні засоби.

ГРВІ і грип

Інфекція верхніх дихальних шляхів є найбільш поширеною інфекцією у дітей і дорослих. Вагітні жінки на тлі гормональних та імунних змін частіше схильні до респіраторних захворювань. У лікуванні ГРВІ і грипу важливо підвищувати захисні функції імунітету, з цією метою призначаються імуностимулювальні препарати. Під час рецидивів захворювань дихальних шляхів за рекомендацією лікаря можуть призначатися інтерферони – білки, що викликають неспецифічну стійкість до вірусної інфекції.

Головний біль

Вживання лікарських препаратів, що блокують головний біль, під час вагітності суворо обмежене. Майже всі подібні ліки негативно впливають на плід і його розвиток. Крім іншого, лікування головного болю залежить від основної причини. Це може бути підвищений внутрішньоочний, внутрішньочерепний тиск, гіпертонія та інше. Тому за розвитку такого симптому слід звернутися до терапевта.

Якщо у вагітної жінки відсутні патології, що провокують головний біль, а симптом є самостійним ознакою, можна вдатися до наступного:

  • прикласти холодний компрес на лоба;
  • зробити масаж скроневої зони;
  • заварити чай з меліси, м'яти.

З лікарських препаратів дозволяються засоби, де активним компонентом є парацетамол.

Важливо! Препарати ацетилсаліцилової кислоти (аспірину) в період вагітності суворо протипоказані.

Біль у черевній порожнині

Під час розвитку больового синдрому або спазмування в животі слід якомога швидше звернутися до акушера-гінеколога, що спростерігає вашу вагітність. Подібна симптоматика може бути наслідком розвитку ускладнень і призвести до передчасних пологів. До приїзду карети швидкої допомоги дозволяється застосовувати спазмолітичні засоби. Вживання інших медикаментозних препаратів з метою блокування болю протипоказане.

Препарати і вагітність

Якщо було виявлено, що вагітність настала під час прийому медикаментозних засобів, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Слід зазначити, що лікування препаратами, які категорично протипоказані під час вагітності, не є показанням до проведення аборту. Головне завдання – переконатися в нормальному розвитку плода, визначити стан плаценти, хоріона. 

Читайте також: не лише курці живуть мало: чи знають буковинці всю правду і міфи про літні ягоди?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вагітність #ліки #здоров'я #протипоказання
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...