• Головна
  • Типи хамону. Як купити насправді хороший хамон
Новини компаній
16:00, 5 липня 2019 р.

Типи хамону. Як купити насправді хороший хамон

Новини компаній
Типи хамону. Як купити насправді хороший хамон

Насправді, так вважає більшість і в цьому немає нічного дивного: весь хамон однаковий або хамон і прошутто нічим не відрізняються.

Мало хто знає такі деталі про хамон, як от «хамон Хабуго», або чистота раси чи породи. Мабуть, це стане відкриттям та знищить декілька міфів у вашій голові, тим не менше. Взагалі-то, справа сама по собі нелегка, навчитися розрізняти типи хамону, зрозуміти нюанси смаку та ціни цього делікатесу. Однозначно ці навички стануть у пригоді, коли наступного разу прийде слушна думка купити хамон для себе або на подарунок близьким по духу людям.

Ми хотіли би внести ясність і надати практичні поради щодо вибору ноги хамону. Також ми спробуємо згадати найважливіші його типи та особливості.

З самого початку згадаємо саму просту класифікацію: в залежності від раси (іберійська або біла свиня), по чистоті породи (від 50 до 100%) та по типу дієти (жолудь, трави, корма), які тварина отримувала чи шукала в лісі сама в період відкорму. Не можемо окремо не згадати про екосистему пасовищ, бо це ж цілісна екосистема і тут немає неважливих речей: треба враховувати сонячну енергію, гірське повітря, близькість до Середземного моря, різноманітна і багата фауна пасовищ.

Типи хамону. Як купити насправді хороший хамон, фото-1

Так отже, чим більший доступ мала тварина до цієї розкоші за життя, тим більше в неї шансів отримати в подальшому це поважне «іберіко бейота». Насправді, ж це просто означає, що свиня харчувалась тільки жолудями та гірськими травами, при цьому гуляла цілий день природнім пасовищем, поки не досягла ваги 50кг. В цьому випадку можна сподіватись на 100% бейоту. Правда, деякі окороки наприкінці вибувають з цього списку, бо не підходять по стандартам кінцевої ваги продукту, або ж не співпадають пропорції жиру та м’язової маси, або просто тому, хто перевіряв не сподобався зовнішній вигляд. Тут ми знімаємо капелюх, в якості іспанцям немає рівних: обоє родичів тварини мають бути обов’язково чистокровними іберійськими свинями. Колір ратиць чорний - це є важливим, бо свідчить про хамон найвищої якості. До речі, іспанське вино теж немає рівних, але це вже тема наступна.

Іберійський хамон 50% іберіко теж має право на продаж: це означає, що самка іберійської породи, а от самець раси дюрок. При цьому цікавий факт, що колір ратиць може бути як чорним так і білим, однак такі хамони виробник має помітити на етикетці. Якість хамону іберіко збережена майже повністю, просто він на смак буде трохи ніжніший і м’якший.

Іберіко себо де кампо. Це означає, що свиня жила на утриманні людини і харчувалась майже з рук, але все тією ж травою, кормами та жолудями. Приставка де кампо (de campo) в свою чергу означає вільний вигул на доволі великих територіях, бо це важливо для якості мяса: чим більше тварина рухається, тим смачніше воно буде. Вся справа в тому, що жирові волокна в цієї породи проникають у м’язи. Раніше на етикетці писали "Recebo" та законодавство суворе (мусять пильнувати підробки італійців, румун, тощо) змінилось пару років тому назад.

ІберікоСебо. Свині годувались на фермах виключно збалансованим кормом суто до досягнення максимальної ваги та віку. Біла позначка на зап’ястку свідчить про те (чистота породи не має значення).

Окремо можна виділити хамони позначені походженням, це затверджують сертифікати про походження, медалі (щоб ії отримати виробники щороку мусять підтверджувати якість сировини, належні квадратні кілометри пасовищ). Зазвичай це дає можливість покупцеві де розводили тварин і де відбувалось в’ялення ніг хамона. В рамках даної класифікації найбільш відомими є Jabugo-Huelva, Guijuelo (Саламанка) и Dehesas de Extremadura.

Такий перелік знань про хамон 100% дає можливість не помилитися при виборі всесвітньо відомого іспанського делікатесу наступного разу. В нашому випадку це питання довіри.

І наостанок, дамо слушну пораду, не пошкодуйте грошей щоб    купити підставку для хамона, без неї нарізати хамон в домашніх умовах майже неможливо. 

З повагоюі довірою Ваш інтернет магазин іспанських продуктівapetito.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Типи #хамон #купити #насправді #хороший #хамон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...