• Головна
  • Підвищення розмірів штрафів майже у 10 разів: що зміниться на Буковині
09:28, 18 липня 2019 р.
Надійне джерело

Підвищення розмірів штрафів майже у 10 разів: що зміниться на Буковині

Підвищення розмірів штрафів майже у 10 разів: що зміниться на Буковині

Кабінет міністрів продовжує реформування сфери управління відходами. На це спрямований проект закону No10411 "Про управління відходами", підготовленому Міністерством екології та природних ресурсів та зареєстрований у парламенті 2 липня.

Також запропонований проект закону дозволить нарешті впровадити європейську модель вирішення проблем із відходами. Зокрема, йдеться про ієрархію управління та систему довгострокового планування управління відходами на всіх рівнях – від загальнонаціонального – до місцевого. У рамках розпочатої реформи у сфері відходів, зокрема, передбачено утворення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління відходами. Нова установа буде організовувати систему управління відходами та забезпечуватиме її функціонування.

Також законопроектом запропоновано суттєве підвищення розмірів штрафів за правопорушення у сфері управління відходами майже у 10 разів.

Законопроект є рамковим. Тож передбачається ухвалення ще 9 секторальних законів у сфері управління відходами, над якими зараз також триває робота в Мінекології. До прикладу, вони стосуються відходів упаковки, батарейок, небезпечних відходів тощо.

Нагадаємо, за різними оцінками щорічні обсяги утворення відходів в Україні становлять 500 млн. тон (без урахування тимчасово окупованих територій, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя), а обсяги накопичення відходів сягають 25000 тонн на квадратний кілометр.

"Для вирішення цієї проблеми у 2016 році Уряд розпочав реформування сфери управління відходів. За участі міжнародних експертів з країн ЄС наприкінці 2017 року було розроблено і схвалено Національну стратегію управління відходами. На початку 2019 року Уряд схвалив Національний план управління відходами і паралельно разом з обласними державними адміністраціями було розпочато підготовку регіональних планів управління відходами – інвестиційних планів для кожної окремої області. Одночасно тривала робота над рамковим законопроектом «Про управління відходами». Текст цього законопроекту Уряд підтримав у травні нинішнього року", – інформує офіційний портал Міністерства екології та природніх ресурсів.

Читайте також: Новітня прогарама соціального навчання школярів: перспективи на Буковині

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Екологія #Законопроект #Відходи
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...