• Головна
  • Лишаться без газу: на Буковині масово відключатимуть газопостачання боржникам
14:52, 16 липня 2019 р.

Лишаться без газу: на Буковині масово відключатимуть газопостачання боржникам

Лишаться без газу: на Буковині масово відключатимуть газопостачання боржникам
Загальна заборгованість жителів Новоселицького району станом на 1 липня 2019 року сягнула майже 90,5 млн грн.
Збільшення неплатежів та накопичення заборгованості змушує компанію «Чернівцігаз Збут» вдаватися до припинення газопостачання таким споживачам та стягнення заборгованості через виконавчі органи. Про це повідомляє Мамалигівська сільська рада.
У Новоселицькому районі борги понад 5 тис. грн мають 3511 побутових споживачів, а більш як 10 тис. грн – 3369 клієнтів. Рекордний борг за газ – 61 321,52 тис. грн. У червні «Чернівцігаз Збут» розіслав 76 письмових повідомлень клієнтам-боржникам про припинення постачання природнного газу.
Чинне законодавство передбачає, що якщо споживач систематично не сплачує і накопичує борги, компанія-постачальник природного газу повинна припинити поставки газу. Першочергово направляються письмові повідомлення про припинення газопостачання. Якщо ж після цього борг не погашений, компанія ініціює відключення і стягнення боргу в судовому порядку.
При відключенні за борги повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише після повного погашення заборгованості та компенсації збитків, пов'язаних з припиненням та поновленням газопостачання, а це близько 700 гривень додаткових витрат.
Варто також зазначити, що з 1 травня 2019 року набирають чинності зміни до закону України "Про житлово-комунальні послуги". Нововведення передбачають обов’язкові нарахування пені та її сплату. Розмір якої, відповідно до закону, становитиме 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Зволікання з оплатою може нашкодити і субсидіантам, якщо їх заборгованість перевищить 340 гривень, вони будуть позбавлені грошової допомоги на наступний період.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ #відключення #борги
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...