• Головна
  • "На одних мав зуб, на інших — цілу щелепу", — Буковина святкує День зубного техніка
09:45, 25 липня 2019 р.
Надійне джерело

"На одних мав зуб, на інших — цілу щелепу", — Буковина святкує День зубного техніка

"На одних мав зуб, на інших — цілу щелепу", —  Буковина святкує День зубного техніка

Багато людей в більшості випадків називають лікаря-стоматолога дантистом. Це широке поняття, яке стосується і зубних лікарів, і хірургів, фельдшерів і техніків. 

В національних календарях багатьох країн світу представникам цієї необхідної професії, як і питанням здоров'я ротової порожнини приділяється багато уваги, що свідчить про значну важливість цієї теми для суспільства. Ось лише кілька прикладів: 12-го вересня на міжнародному рівні відзначають "Всесвітній день здоров'я ротової порожнини", 9-е лютого вже давно і традиційно є датою Міжнародного дня стоматолога, 6-е березня як "День дантиста" відзначається в Сполучених Штатах Америки.

День зубного техніка, що відзначається фахівцями цього напрямку 25-го липня, порівняно молоде свято і є не офіційним. Воно виникло на початку 2000-х років і було підтримано в середовищі поповнення свіжими молодими кадрами штатних зуботехнічних лабораторій. Так сталося, що переважно саме в цей день багато молодих фахівців, після закінчення медичних навчальних закладів, коледжів та багатомісячної ординатури отримують своє перше офіційне робоче місце як повноправного дипломованого фахівця.

На сьогодні зубний технік  окрема професія в сучасній стоматології. Їх часто плутають безпосередньо зі стоматологами або зубними лікарями, але на відміну від них, зубний технік дуже рідко зустрічається з пацієнтами, тому що ця професія в основному і є чисто технічна. Її нерідко порівнюють з професіями годинникаря або ювеліра.

До прикладу, у Німеччині, за даними проекту DilovaMova.com, зубні техніки вже віднесені не до медпрацівників, а до фахівців точної механіки і зустріч з пацієнтом у цілому необхідна лише для більш точної корекції кольору зубних протезів або лагодження знімного протезу, а також для профілактичної заміни матриць аттачменов в бюгельних протезах.

Робота зубного техніка - це виготовлення як різних зубних протезів, так і протезів обличча, щелепно-лицевих і ортодонтичних апаратів, які вже надалі безпосередньо встановлюють пацієнтам самі лікарі стоматологи. У своїй роботі вони використовують знання, досягнення та напрацювання в галузі хімії, фізики, математики, анатомії, комп’ютерного 3-D моделювання, і навіть слюсарну і фрезерну справу, мистецтво гравіювання.

Читайте також:Яку погоду чернівчанам обіцяють синоптики сьогодні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Зуби #Техніки #Свято #Професія
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...