• Головна
  • Як проходить медична реформа на Буковині: досягнення та перспективи
16:02, 31 липня 2019 р.

Як проходить медична реформа на Буковині: досягнення та перспективи

Як проходить медична реформа на Буковині: досягнення та перспективи

Від початку реформи в Чернівецькій області уклали з лікарем декларації 659 654 осіб, що складає - 73% від загальної кількості населення. У регіоні за цей період 38 закладів первинної ланки реорганізовані в комунальні некомерційні підприємства, а рівень забезпеченості медичним персоналом - зразковий для України.

Реорганізація закладів первинної ланки

"На виконання Закону України від 06.04.2017 №2002-VІІІ "Автономізація закладів охорони здоров'я" вже 38 закладів первинної ланки реорганізовані в комунальні некомерційні підприємства. Серед них 16 центрів первинної медико-санітарної допомоги, 15 амбулаторій загальної практики - сімейної медицини та 7 закладів охорони здоров'я м. Чернівці", - повідомив в.о. заступника Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Василь Павлюк.

Підписані декларації та на що вони впливають?

Відсоток підписаних декларацій між лікарями і пацієнтами до прикріпленого за медичним закладом населення є критерієм визначення лідерів у наданні найбільш якісних послуг та відповідного фінансування відповідно до Закону про автономізацію медичних закладів.

Отже, найбільше фінансують ті заклади, медичні працівники яких уклали найбільше декларацій із пацієнтами. Рівень забезпеченості медичним персоналом закладів охорони здоров'я Чернівецької області є вищим, ніж по Україні.

За словами в.о. заступника Департаменту, станом на 01.07.2019 у Чернівецькій області кількість пацієнтів, які уклали з лікарем декларації від початку кампанії становить 659 654, що складає - 73% від загальної кількості населення.

Як проходить медична реформа на Буковині: досягнення та перспективи, фото-1

Програма "Доступні ліки"

Як повідомлялося раніше, станом на 16.07.2019 року 38,4% аптечних закладів області уклали договори на відшкодування витрат "Реімбурсацію" з Національною службою охорони здоров'я України. За програмою "Доступні ліки" в цих аптеках передбачено фінансування ліків державою за електронними рецептами. Безкоштовно або з незначною оплатою можна отримати ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету.

"Пріоритетними залишаються питання першочергового забезпечення лікарями закладів охорони здоров'я у сільській місцевості, первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) на засадах сімейної медицини", - зазначив Василь Павлюк.

Читайте також: коли на Буковині створять нові райони?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #реформа #результати
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...