• Головна
  • Поради буковинцям, як підготувати дитину до початку навчального року
09:54, 3 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Поради буковинцям, як підготувати дитину до початку навчального року

Поради буковинцям, як підготувати дитину до початку навчального року

МОЗ України проводить інформаційну кампанію "До школи" та інструктує, як підготуватись до 1 вересня учням, батькам і освітянам, щоби навчальний рік був виключно здоровим і корисним.

Потрібно обов'язково взяти до уваги ще до початку навчального року три осовних поради.

"Оберіть лікаря для дитини і пройдіть профілактичний огляд. Якщо ви ще не обрали свого лікаря і не підписали декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то саме час це зробити! До свого лікаря ви завжди зможете звернутись як для діагностики і лікування, так і для профілактичних оглядів. Важливо перед школою пройти профогляд, щоби пересвідчитись, що зі здоров'ям дитини усе гаразд, отримати довідку для школи і корисні поради від вашого лікаря про профілактику хвороб у школі. Лікар вашої дитини за необхідності направить на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів (це не обов'язково, якщо немає медичних показань), і видасть необхідну для школи довідку. В довідці про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду лікар зазначить групу для занять фізичною культурою. А у випадку, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис", – повідомляє освітній портал "Педагогічна преса".

Усі послуги у вашого педіатра чи сімейного лікаря – безоплатні для вас, їх оплачує Нацслужба здоров'я.

Перевірте, чи є у дитини всі необхідні щеплення. Календарем профілактичних щеплень визначає найоптимальніший час уведення вакцин для найефективнішого захисту дітей від інфекційних хвороб, тому надзвичайно важливо, щоб дитина отримувала свої щеплення вчасно. Перед початком навчального року надолужте усі пропущені щеплення.

Усі вакцини, що входять до Національного календаря щеплень, Україна закуповує за кошти державного бюджету, тобто для дітей вони є безоплатними. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. Усі вакцини необхідні для імунізації згідно з Календарем щеплень в країні є.

Придбайте необхідні для школи речі. А ви знали, що існують чіткі вимоги до шкільного одягу та приладдя? Наприклад, безпечний і якісний шкільний портфель має важити не більше 1 кг, мати ортопедичну спинку і світловідбивні елементи.

Загальна вага підручників на один навчальний день у комплекті із приладдям, не враховуючи вагу ранця, не має перевищувати:

I-II клас – 1,5-2,0 кг; III-IV клас – 2,0–2,3 кг; V-VI клас – 2,3-3,0 кг; VII-VIII клас – 3,0-3,5 кг; IХ-ХII клас – 3,5-4,5 кг.

Шкільна форма має містити щонайменше на 50% натуральних волокон, а блузки і сорочки для дітей молодших і середніх класів мають бути виключно натуральними. Зверніть увагу, що шкільна форма не повинна обмежувати рухи дитини та має забезпечувати тепловий комфорт організму відповідно до сезону року. Подбайте про робоче місце дитини.

Щоби зберегти здоров'я дитини, дуже важливо, щоби вона навчалася у сприятливих умовах. Тут мають значення багато умов – від висоти парти і розміру шрифту у підручнику до освітлення. Привчіть дитину дотримуватись гігієни. Мити руки перед їжею і після туалету – найпростіше правило, яке захистить вашу дитину від десятка хвороб.

Читайте також: Як буковинцям отримати податкову знижку на навчання?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Діти #Школа #Піготовка #Поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...