• Головна
  • Про які професії мріють школярі на Буковині - триває проєкт служби зайнятості
14:04, 4 вересня 2019 р.

Про які професії мріють школярі на Буковині - триває проєкт служби зайнятості

Про які професії мріють школярі на Буковині - триває проєкт служби зайнятості

У вересні майже 400 дев’ятикласників Буковини долучаться до другого етапу проєкту служби зайнятості «Обираємо професію разом». На них чекають екскурсії на підприємства, у навчальні заклади та поглиблена профдіагностика.

Про це повідомляють у Секторі інформаційної роботи Чернівецького обласного центру зайнятості.

У рамках проєкту кваліфікований профорієнтатор впродовж двох років супроводжує  школярів з  8 по 9 клас. На першому етапі учні вчаться розрізняти що таке професія, спеціальність та кваліфікація, знайомляться з світом професій, потребами ринку праці. З дітьми проводять початкове тестування, за яким визначають сферу їхніх професійних інтересів, а також опитування на виявлення профорієнтаційних проблем. Після цього з дітьми та батьками проводяться індивідуальні консультації.

Другий етап практичний: фахівці служби зайнятості організують професіографічні екскурсії, школярі відвідають професійно-технічні та вищі навчальні заклади, знайомляться із специфікою роботи підприємств. Обов’язковим елементом є поглиблена профдіагностика, яка передбачає детальне визначення професійних інтересів, схильностей, здібностей та професійно важливих якостей.  

«Згідно з опитуванням, більшість восьмикласників мають намір обрати професію за порадами батьків, або ж обирають популярні професії. Фахівці за допомогою різних тестувань допомагають дітям визначитися з професією із врахуванням власних можливостей, бажань та запитів ринку праці. Є діти, які мріють стати «кухарем з перспективою стати шеф-кухарем у власному ресторані», «слюсарем з ремонту автомобілів, бо вже допомагають в цьому батькам». За результатами анкетування школярі – учасники проєкту планують стати кухарями, перукарями, автослюсарями, психологами, програмістами та перекладачами», - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Проєкт розпочався у 2017 році, пілотними обрали дві школи – ЗОШ №14 у м.Чернівцях та Чагорську ЗОШ. У вересні 2018 року учасниками  проєкту стали 16 шкіл Чернівецької області.

Читайте також: прикордонники Буковини вилучили контрабандних цигарок на суму майже 475 тис грн.

#служба зайнятості #професія
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...