• Головна
  • На Буковині спека випалила частину соняшникових полів
Фото
15:57, 9 вересня 2019 р.

На Буковині спека випалила частину соняшникових полів

Фото
На Буковині спека випалила частину соняшникових полів

У Чернівецькій області аномальна спека винищила цілі плантації соняшнику. Як розповідає журналіст Іван Агатій, який є відомим експертом з аграрних питань упродовж десятиліть, апокаліптичне видовище випалених спекою полів області нагадало селянам картини голодного 1946 року.

"Там, де соняшник з року в рік видає по 20, а то й 30 центнерів насіння з гектара, його цьогорічні намолоти рівнятимуться нулю. Збитки колосальні, враховуючи затрати техніки, пального, добрив, а головне - людської праці. Днями з неймовірною для себе біллю дивився на поля, що прилягають до села Іванівці Кельменецького району. Двоє селян, котрі підбирали сухий хмиз на паливо взимку пообіч центральної дороги, і собі посумували: "Таке, чоловічку, ми на своїх нивках навиділися голодного 1946 року, коли й будячча випалила спека. Голод, добре пам'ятаємо, був таким, що в селах та хутірцях забрав життя майже всього люду. Мерли дорослі, особливо дітвора. Не дай Боже, більше такого", - розповідає Іван Агатій.

У полях та перелісках зникають потічки, геть пересихають копанки, пощезали навіть болітця. Бо комусь усе мало і мало. А щоби більше, то геть осушили те, що не варто було робити. І через оцю людську підлоту, природа й карає нас.

"Результат невігластва персон від АПК, зокрема монстрів в особі так званих агрохолдингів. Це, власне, тих, хто брутально ігнорує дотримання сівозміни культури, хто, аби взяти з поля по максимуму, дає, приміром, соняшник по соняшнику, ріпак по ріпаку, сою по сої. Це - аби взяти якомога більше та ще й з меншими затратами. І так з року в рік. От і ось-ось досіялися та дозбиралися", - каже він.

Про це пише Сергій Сулима на сайті "Голос України".

На фото випалені сонцем соняшникові поля, які були такими гарними весною. Зростання викидів СО2 та й подальше використання вугілля на ТЕЦ укупі з парниковим ефектом і глобальним потеплінням, а також ядерні випробування, що тривають, різко впливають на країни з континентальним кліматом, якою є Україна. Ми з року в рік все більше сповзаємо у зону субтропіків. Колись станеться так, що і чорноземи не врятують.

Тому АПК вже слід вивчати досвід країн, які застосовують масовий полив сільськогосподарських угідь, і впритул зайнятися порятунком власних водних артерій, котрі міліють, у тому числі через масові вирубки лісів. Україна зараз дуже нагадує зубожілого, готового продати свої легені на органи "чорним хірургам".

Читайте також: невдоволений фанат "Буковини" намагався проникнути на стадіон.

#соняшник #Буковина #поля #спека #урожай
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...