• Головна
  • Спалюючи листя, буковинці труять себе і все навколо, - фахівці Держпродспоживслужби
19:35, 14 вересня 2019 р.

Спалюючи листя, буковинці труять себе і все навколо, - фахівці Держпродспоживслужби

Спалюючи листя, буковинці труять себе і все навколо, - фахівці Держпродспоживслужби

Здається, що нічого серйозного у такому способі прибирання немає, але насправді спалювання листя несе колосальну небезпеку. Проте дим від листя завдає такої самої шкоди, як і потужні промислові викиди.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

"Під час згорання однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняються близько 9 кг вкрай небезпечних мікрочастинок диму. У листі, яке тліє без доступу кисню, виділяється бензопірен, який здатний викликати у людини онкозахворювання. Крім того, з димом у повітря потрапляють діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин", - йдеться у повідомленні.

Фахівці зауважили, що на території Чернівецької області щороку зростає площа садівничих та сільськогосподарських угідь, які обробляють пестицидами. Тож ці речовини теж потрапляють у повітря при згорянні листя чи трави. Спалювання призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть мікроорганізми. Через дим від вогнищ страждають дерева та кущі. Фауна потерпає не менше ніж флора – у процесі горіння гинуть комахи, гризуни та тварини.

Спалювання опалого листя та рослинних решток небезпечне ще й тим, що може перерости у неконтрольоване горіння. А це може призвести до пожежі.

Зазвичай із листям спалюють і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Наприклад, при згорянні одного поліетиленового пакета в повітря потрапляє близько 70 різних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Однак при спалюванні листя люди часто вкидають до багаття й інший непотріб, у якому міститься цілий спектр небезпечних компонентів: важкі метали, канцерогени, оксиди вуглецю, формальдегідні смоли, свинець тощо. І весь цей шкідливий “коктейль” хімічних сполук вдихає наш організм. 

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області закликає буковинців бути свідомими та не наражати себе й інших на небезпеку. Особам, котрі нехтують законами про охорону атмосферного повітря та порушують санітарні норми, загрожує адміністративна відповідальність. Однак жодні штрафи не нівелюють тих шкідливих наслідків, яких порушники завдають довкіллю й екології.

Читайте також: автомати, що міняють пляшки на гроші, можуть з'явитися в громадських місцях Чернівців.

#спалювання листя #шкода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...