• Головна
  • «Зниклий світ Підкарпатської Русі": у Чернівцях відкрили виставку
19:26, 24 вересня 2019 р.

«Зниклий світ Підкарпатської Русі": у Чернівцях відкрили виставку

«Зниклий світ Підкарпатської Русі": у Чернівцях відкрили виставку

У Шевченківській залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулось відкриття виставки «Зниклий світ Підкарпатської Русі на фотографіях Рудольфа Гульки», що представляє збірку унікальних історичних фотографій з теренів Закарпатської області.

Місто Чернівці стало 6 містом, де організатори презентують фотографії Рудольфа Гульки, повідомляють у Чернівецькій ОДА.

Збірка зберігається у фондах празької Слов’янської бібліотеки (відділення Національної бібліотеки Чеської Республіки). Знімки походять з першої половини двадцятих років ХХ століття, тобто з періоду, коли цей регіон у 1919-1939 рр. під назвою Підкарпатська Русь входив до складу Чехословаччини. Автором фотографій є фотограф-любитель Рудольф Гулька.

«Зниклий світ Підкарпатської Русі": у Чернівцях відкрили виставку, фото-1

Представлені кольорові та монохромні світлини показують сюжети щоденного життя, роботу селян і мешканців міст, сільську і міську архітектуру, рукодільні вироби і мистецькі предмети, промислові будівлі і шляхи, природні мотиви.

Фотографії показують широкий етнічний і релігійний спектр місцевого населення (русини-українці, угорці, євреї, роми, словаки і чехи). Усі ці мотиви створили разом унікальний колорит підкарпатського суспільства, переважна частина якого у наступних десятиліттях драматичного ХХ століття безповоротно зникла.

Метою виставки є представити репрезентативну вибірку з колекції фотографій Гульки, а саме як з географічного, тематичного, так і з боку технічного та художнього. Джерелом експонатів є вручну колонізовані, кольорові і чорно-білі склянні діапозитиви, чорно-білі негативи та плівки.

Читайте також: що готує ярмарок “Буковинська осінь - 2019”?

#виставка #фотографії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...