• Головна
  • Шляхом інтернет-махінацій шахраї вкрали у жителів Чернівців 380 тис грн, - поліція
17:43, 26 вересня 2019 р.

Шляхом інтернет-махінацій шахраї вкрали у жителів Чернівців 380 тис грн, - поліція

Шляхом інтернет-махінацій шахраї вкрали у жителів Чернівців 380 тис грн, - поліція

Покупки через інтернет - це легко і швидко, але тільки тоді, коли маєте справу із перевіреними продавцями. Адже інтернет-ресурси у наш час "облюбували" багато зловмисників, і щоб не завершити покупку товару чи оренду житла написанням заяви у поліцейському відділку, варто уважно придивлятися до онлайн-магазинів.

Чернівчани мало не щодня стають жертвами шахраїв, які продають неіснуючі товари, вимагаючи за них передоплату. Про це свідчить невтішна статистика, яку надали у Головному управлінні національної поліції в Чернівецькій області у відповіді на інформаційний запит 0372.ua.

"Згідно наявних облікових даних Національної поліції України встановлено, що з початку року від жителів м. Чернівці надійшло 95 заяв та повідомлень про шахрайства, які здійснені через платформи онлайн-оголошень. З вищевказаної кількості заяв - 8 стосувались передоплати оренди житла, решта продажу товарів через різні інтернет-ресурси (в тому числі через OLX, DOM.RIA.com)" - повідомили в національній поліції.

Таким чином, у 39 випадках відомості про вчинені кримінальні правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а в інших випадках встановлено відсутність у діянні складу злочину. За даними поліції, загалом чернівчанам, шляхом вищезазначених шахрайських дій, завдано збитків на суму приблизно 380 тисяч гривень.

Ось чому рекомендують у жодному разі не здійснювати оплату за товар або послугу шляхом переказу безготівкових коштів, а замовляти товар з доставкою у відділення кур’єрських служб і тільки після огляду замовленого товару оплачувати його. Бажаючи ж винайняти квартиру, спочатку зустрічайтеся із власниками житла, оглядайте його, укладайте договір оренди – й лише після цього оплачуйте.

Нагадаємо, квартирний шахрай у Чернівцях украв понад 2 тис грн, здаючи в оренду квартиру.

Якщо все-таки ви купили товар через Інтернет у приватної особи, після чого продавець раптово зник з вашими грошима, то треба написати у правоохоронні органи заяву про факт шахрайства. До неї при можливості додайте всі наявні у вас листування, документи, що підтверджують перерахування грошей, скріншот сторінки, де було розміщено оголошення. 

Сайт 0372.ua підготував для вас перелік основних ознак, які вказують, що найімовірніше продавець є шахраєм:

  1. У його профілі відсутня адреса і телефон, спілкуватися продавець пропонує лише через електронну пошту чи месенджери.
  2. Реальне ім’я не вказане, лише псевдонім.
  3. Продавець розмістив лише одне оголошення і на сервісі зареєстрований нещодавно. 
  4. Фото товару або відсутні, або взяті з мережі.
  5. Ціна товару низька порівняно з аналогами в інших продавців.
  6. Продавець вимагає повну передоплату.
  7. Оплату пропонує оплачувати через електронні платіжні системи, поповнення мобільного телефону і т.п. та приймає оплату на ім’я іншої людини.

Принаймні кілька із цих ознак вже мають насторожувати покупців. Прискіпливо ставлячись до вибору магазину чи продавця та навчившись на чужих помилках, чернівчани зможуть зберегти власні гаманці від махінацій шахраїв.

Читайте також: водій "перенервував" і випив на очах у патрульних - пригода в Чернівцях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#покупка через інтернет #онлайн-магазини
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...