• Головна
  • Чернівецький держархів поповниться документами особового фонду Вернона Кресса
Фото
11:35, 4 жовтня 2019 р.

Чернівецький держархів поповниться документами особового фонду Вернона Кресса

Фото
Фото з сайту Чернівецької ОДА

Фото з сайту Чернівецької ОДА

За сприяння заступника голови Обласної державної адміністрації Василя Гостюка, проводиться робота з поповнення документами особового фонду Петера Деманта (літературний псевдонім Вернон Кресс)  письменника, колишнього в’язня ГУЛАГу, члена історико-просвітницького, благодійного  та правозахисного товариства «Московський меморіал», жителя м. Чернівці існуючого архівного зібрання, яке зберігається в  Державному архіві Чернівецької області.

Про це повідомляє Чернівецька обласна державна адміністрація.

Петер Демант народився в єврейській родині кадрового військового старшини ву 1918 році в австрійському місті Інсбрук. Дитинство та юність минули у Чернівцях на Буковині.

Він написав романи «Дзеркало тітки Сари», «Віжіланти золотої Монтани», «Сибірські міражі», «Мимохідь», автобіографічні твори «Щасливі тридцяті роки» і «Мої три пароплави» (автор має на увазі саме ті 3 символічні морські пароплави, які можна було завантажити перенесеними ним за 23 роки 75 тисячами тонн вантажів), тревелог "Перед завісою".

Вийшов у світ і найголовніший твір життя Петера Деманта – «Зекамерон XX століття». Це книга про сталінські концтабори на Колимі, в'язнем яких він був упродовж багатьох років.

Документи, серед яких – рукописи книг Деманта, прижиттєві фото, записники, особисті листи та інші матеріали – мають велику культурну, просвітницьку та історичну цінність для Чернівецької області.

Дані матеріали будуть опрацьовані, просистематизовані, описані та долучені до наявного архівного зібрання, яке зберігається в держархіві області.

Читайте також: конкурс відеоблогів для школярів стартував у Чернівцях: приз - поїздка в Представництво ООН в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вернон Кресс #архів #твори #рукописи #Петер Демант
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...