15:33, 18 жовтня 2019 р.
Упроваджено механізм збору та утилізації листя в приватному секторі в Чернівцях
Як повідомили на сайті міської ради з посиланням на Трест зеленого господарства та протизсувних робіт, на території підприємства викопані компостні ями для збору листя.
На вул. Комунальників, 6 – приймається листя від населення.
На вул. Січових Стрільців, 43 (територія розсадника по вирощуванню декоративних кущів та дерев) – приймається листя від ЖРЕПів та управлінських компаній, які обслуговують місто.
Листя приймається чисте, без побутового та будівельного сміття.
Довідково:
Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук.
Щорічне прибирання листя в парках призводить за 20 років до 50%-го зниження приросту деревини. Те саме відбувається і на присадибних ділянках, в садах. Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею.
Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає. Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки.
Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів. Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу — тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Читайте також: родичі жінки, що померла в пологовому в Чернівцях, винуватять лікарів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:38
Вчора
20:00
Вчора
19:01
Вчора
18:29
Вчора
17:14
Вчора
16:00
Вчора
15:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:39, 6 січня
13
20:10, 9 січня
10:21, 9 січня
32
live comments feed...
Коментарі