Збирають врожай: у Чернівецькій області тривають осінньо-польові роботи

Збирають врожай: у Чернівецькій області тривають осінньо-польові роботи, Tetiana Gh

До завершення підходить збір пізніх сільськогосподарських культур. Зібрали урожай зернових та зернобобових культур на площі 122,0 тис.га, з яких намолочено 589,8 тис.тонн зерна.

Про це повідомляє Чернівецька облдержадміністрація

З них зерна ранніх зернових та зернобобових сільгоспкультур намолочено 280,7 тис.тонн, ячменю (озимого та ярого) – 75,1 тис.тонн, жита – 0,7 тис.тонн та ін. Також намолочено 296,2 тис.тонн кукурудзи на зерно у середньому по 60,0 ц/га. Залишається зібрати врожай площею приблизно 7,2 тис.га.

Згідно з попередніми розрахунками, очікується зібрати (в заліковій вазі) всього 599,4 тис.тонн зернових культур разом із кукурудзою на зерно (з них, близько 220 тис.тонн в сільгосппідприємствах), і це майже на 13 тис. тонн більше як в минулому році – було 586,4 тис.тонн.

З ранніх сільгоспкультур аграрії області ще намолотили 28,7 тис.тонн зерна ріпаку (озимого та ярого).

Також в області підходить до завершення збір пізніх сільгоспкультур. Зокрема, за оперативними даними, намолочено 100,2 тис.тонн сої з площі 47,6 тис.га, 29,1 тис.тонн соняшнику з площі 11,2 тис.га, накопано 567,0 тис.тонн картоплі з площі 34,3 тис.га та цукрових буряків 30,2 тис.тонн з площі 1,3 тис.га. Також зібрано 249,0 тис.тонн овоче-баштанних культур з площі 13,8 тис.га.

Зібрали більше ніж 150 тис.тонн плодово-ягідних культур, з яких в садівничих господарствах 39,0 тис.тонн, що у середньому складає 12,8 т/га. Плоди продовжують збирати.

Цього року урожайність сільськогосподарських культур  у області зменшилась, порівняно з минулим роком. Частково це зумовлено несприятливими погодними умовами, які склались впродовж вегетаційного періоду.

Згідно з повідомленням від Обласного центру з гідрометеорології, агрометеорологічні умови, які склались, не дуже сприятливі для отримання високих врожаїв сільгоспкультур, а також ускладнюють проведення підготовки ґрунту та посівних робіт.

Не дивлячись на завершення оптимальних строків, посів озимих зернових продовжується, адже до кінця жовтня ще прогнозують сприятливу погоду.

Читайте також: впроваджено механізм збору та утилізації листя в приватному секторі в Чернівцях.

урожай Чернівецька область осінньо-польові роботи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі