Фото
11:10, 26 жовтня 2019 р.
У процесі зйомок нового фільму радіолокаційна станція "Дуга" у Чорнобилі засяяла: цікаве для буковинців - ФОТО, ВІДЕО
Фото
Фото та відео надані організаторами
23 жовтня митці проекту ARTEFACT встановили новий рекорд України, створивши з об’єкту ДУГА у Чорнобилі найбільшу діджитал-скульптуру “Чорнобильське сяйво”, яка є також найбільшою лазерною інсталяцією в Україні. “Чорнобильське сяйво” можна було спостерігати майже годину впродовж зйомок документального арт-кіно “Артефакти Чорнобиля” режисера Валерія Коршунова. Рекорд зафіксували у Книзі Рекордів України.
Про це повідомляють організатори.
Скульптуру створили режисер фільму та автор проєкту Валерій Коршунов разом із медіа-артистом Ярославом Костенком. Розпочалась презентація з театрального дійства, після якого ДУГА засяяла. Вона перетворилася на грандіозний арт-об’єкт - діджитал-інсталяцію “Чорнобильське сяйво” та вперше за своє існування випромінювала світло і музику. Подію відвідали понад 40 представників українських та іноземних ЗМІ разом з декількома знімальними групами, що фіксували цю історичну подію для документального кіно.
Загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга» - радянська станція для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет, яку таємно збудували у засекреченому містечку Чорнобиль-2. За кордоном її називали "Російським дятлом" у зв'язку з характерним звуком, який чули по всьому світу, коли вона вмикалась. Її розміри сягають 690*135 метрів, вона є одним із найвпізнаваніших символів Чорнобилю і Радянської пропаганди.
“Сьогодні ми створюємо найбільшу лазерну інсталяцію в Україні для того, щоб показати, що моторошні символи Радянського Союзу можуть стати потужними арт об’єктами сучасної України. Чорнобиль - це наше минуле, яке ми не можемо змінити. Проте ми повинні формулювати власні меседжі, щоб змінити сприйняття України в контексті трагедії Чорнобиля зараз та у майбутньому. Найкраща форма, зрозуміла для усього світу, - це арт. Другий рік ми створюємо цифрові артефакти Чорнобиля задля переосмислення не тільки атомної, але й інформаційної катастрофи”, - прокоментував автор ідеї, режисер та продюсер фільму “Артефакти Чорнобиля” Валерій Коршунов.
Читайте також: мініфутбол «Золотий грифон 2019»: срібло здобула команда з Чернівецькій області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:20, 9 січня
15
11:25, Сьогодні
18
12:42, Вчора
2
17:18, 6 січня
18
live comments feed...
Коментарі