
Фото
11:10, 2 листопада 2019 р.
Георгій Гонгадзе. Інформація для буковинців про журналіста
Фото

2 листопада 2000 року у лісі під Таращею знайдене тіло журналіста Георгія Гонгадзе, зниклого 16 вересня. З цього приводу, інформація для Буковинців про цю подію.
Цю інформацію можна знайти на сайті uk.wikipedia.org.
Георгій Русланович Гонгадзе - український опозиційний журналіст, що мав грузинське походження, який відомий своїми критичними антивладними виступами. Засновник та перший головний редактор інтернет-газети "Українська правда".
Убивство Георгія Гонгадзе викликало широкий резонанс в Україні та закордоном і вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України. Найпоширенішою версією є та, що до захоплення та вбивства журналіста причетні високопосадовці, наближені до Леоніда Кучми.
За словами самого Гонгадзе, наприкінці червня 2000 року за ним було влаштовано зовнішнє спостереження. Невідомі особи супроводжували журналіста на автомобілі «Жигулі». Цей автомобіль вранці очікував Георгія поблизу його будинку, а ввечері — біля роботи. Стеження Георгій помітив сам.
14 липня 2000 року Георгій Гонгадзе офіційно звернувся з листом до Генерального прокурора України Михайла Потебенька, у повідомив про те, що за ним стежили працівники міліції та невідомі особи.
Прокуратура надіслала звернення журналіста до Головного управління внутрішніх справ міста Києва, яке й встановило, що машина, з якої велося спостереження за журналістом Георгієм Гонгадзе, мала номери, рік тому зняті з реєстрації. Загалом, прокуратура відреагувала на звернення журналіста формально.
16 вересня 2000 року приблизно о 22:30 Георгій Гонгадзе вийшов з роботи, але додому не дійшов.
Зникнення Гонгадзе занепокоїло не лише близьких та друзів журналіста, а й політиків та журналістів.
2 листопада у лісі біля Таращі знайшли обезголовлений труп Георгія. Дружина та друзі впізнали у ньому Георгія. Але остаточного висновку експертиза ще не зробила.
Керівництво МВС та СБУ мали безпосереднє відношення до зникнення Георгія Гонгадзе, намагалися всіляко заплутати хід розслідування, слідство спеціально затягували; особливий цинізм силові структури України виразили своїм войовничим атеїзмом — вбивство правдомовця-журналіста з відтинанням йому голови одразу після дня пам'яті усікновення голови Івана Предтечі, відомого у православ'ї як «головосік»: на кшталт відповідної реакції царя на правдомовність Івана Предтечі. З причин такої інтриги спецслужби й монополії державної влади на слідство з судочинством вдалося юристам домогтися розсекречення тільки половини справи Георгія Гонгадзе: СБУ повністю розсекретила свою частину матеріалів у цій справі; МВС розсекретило більшість матеріалів, а меншу частина вважає такою, що не підлягає розсекреченню; Генпрокуратура, переглянувши гриф секретності 227 матеріальних носіїв, розсекретила 103 документи, а 91 документ перевела в режим «для службового користування».
22 березня 2016 року тіло Георгія Гонгадзе поховали у дворі церкви Миколи Набережного на Подолі в Києві.
Читайте також: п'яний водій допустив зіткнення - ДТП з потерпілими на Буковині.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:36
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
15:31, 15 червня
9
13:42, 19 червня
21:26, 12 червня
17:11, 22 червня
17:20, 19 червня
live comments feed...
Коментарі